Samsun'da genç kadından yardım çağrısı

Samsun'da doğuştan omurilik felçli ve böbrek hastası olan Nesime Özarslan,'Bana yardım edin, yıllardır bir hortuma takılı yaşıyorum' sözleriyle yardım çağrısında bulundu.

Samsun'da genç kadından yardım çağrısı

Samsun'un Bafra İlçesi Alparslan Mahallesi'nde yaşayan, doğuştan omurilik felçlisi olan ve son 2 yıl içerisinde böbrek hastalığına yakalanan 29 yaşındaki Nesime Özarslan, sosyal güvencesi olmadığı için tedavisini tam olarak yaptıramadığını söyledi.

SESİME KULAK VERİN
Anne babasının küçükken ayrıldığını bildiren Özarslan, "Doğuştan omurilik felçlisiyim, son iki yıldan bu yana da böbrek rahatsızlığım var. Maddi durumum olmadığı için tedavi olamıyorum. Yetkililere, yardımsever vatandaşlara sesleniyorum. Bana yardım edin, yıllardır bir hortuma takılı yaşıyorum. Makineye de bağlı yaşamak istemiyorum. Daha 29 yaşındayım, durumum yok, gücüm yok, tedavi masraflarını karşılayamıyorum. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza seslenmek istiyorum, ne olur sesime kulak verin. Allah rızası için bana yardım edin" dedi.

BİRBİRİMİZE TUTUNUYORUZ
Nesime Özarslan'ın bakımını üstlenen evli kardeşi Semile Deniz ise ablasının kendinden başka kimsesi bulunmadığını ifade etti. Ablasının doğuştan omurilik felçlisi olduğu için ihtiyaçlarını karşılayamadığını anlatan Deniz, "Ablamın tedavisini İstanbul ya da diğer büyükşehirlerde yaptırmak istiyoruz. Ablamın yardıma ihtiyacı var, kimsesi yok. Anne babam ilgilenmiyor. Ablama bakan sadece ben varım, başka kimse yok. Birbirimize tutunarak yaşamaya çalışıyoruz. Ablamda 2 yıl kadar önce de böbrek rahatsızlığı başladı. Bunu duyduğumda dünyam başıma yıkıldı. Kendisi idrarını tutamıyor, idrarı böbreklerine zarar veriyor. Doktorlar şimdi müdahale edilmezse ablamın diyalizi de kaldıramayacağını söyledi. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, yardımseverlere sesleniyoruz. Benim bir ablam var, bu dünyada kimsemiz yok, yardımlarınızı bekliyoruz" dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

1 Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

Samsun'da korkunç ölüm!

2 Samsun'da korkunç ölüm!

Benimle birlikte kulübede oturur

3 Benimle birlikte kulübede oturur

Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

4 Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

Kendisi istemiş

5 Kendisi istemiş

Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

6 Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

7 Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

8 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Tavukçulukta kafalar karıştı

9 Tavukçulukta kafalar karıştı

 Samsun'a turist çekecek proje

10 Samsun'a turist çekecek proje


SIRADAKİ HABER