HaberlerSamsun'da bahar coşkusu

Samsun'da bahar coşkusu

Bahar şenlikleri tadında yaza merhaba diyecek olan Bulvar AVM'de bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Samsun'da bahar coşkusu

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Sergisi ile başlayacak olan etkinlikler, Nisan ve Mayıs aylarında çizgi film karakterleri Köstebekgiller, yarışmalar, tiyatrolar, geleneksel çocuk oyunları ve dev dinazorları ziyaretçiler ile buluşturacak olan Jurassic Age ile etkinlik programına devam edecek.18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Sergisi

Bulvar AVM ve Samsun Mehmetçik Vakfı işbirliği ile düzenlenecek olan sergide, Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Zaferi’ne dair tüm fotoğraf ve resimler kronolojik sıra ile AVM meydan alanında sergilenecek.21-23 Nisan Köstebekgiller

Macera ve heyecan dolu çizgi dizinin sevimli kahramanları Boyo, Süslü ve Kösteban 3 seanslık sahne şovları ile çocuklarla buluşacak. Etkinliğe; moderatör ile aktiviteler, atölyeler ve yarışmalar eşlik edecek. Maskot karakterlerin sahne gösterisi 22 ve 23 Nisan tarihlerinde 13.50-15.50 ve 17.30 saatlerinde meydan alanında gerçekleşecek.

20-25 Nisan geleneksel sokak oyunları

Teknolojinin gelişmesi ile zamanlarının büyük bir kısmını televizyon ve bilgisayar başında geçiren çocuklar geleneksel oyunları da unutmuş durumda.. Daha çok ruhsuz ve soğuk ekranları kendilerine arkadaş edinen çocuklar için hayata geçirilen bu proje ile, çocuklara eski sokak oyunları deneyimi yaşatılırken, oyun oynarken kendi kültürlerini tanıma fırsatı da verilecek. Çocuklar; liderlik kurallarına uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma ve zihinsel beceriler kazandıran bu oyunları oynarken büyüklerde anılarını tazeleyecek.

Pera Sanat Akademi ile tiyatrolar ve atölyeler

Pera Sanat Tiyatro ekibinin rol aldığı “Masal Diyarında” adlı çocuk tiyatro oyunu AVM meydan alanına kurulan sahnede sergilenecek. Oyunda, kitap okumayı sevmeyen ve çok sıkıcı bulan bir öğrencinin kitaplarla masal diyarına yolculuğu anlatılırken, çocukların hayal dünyalarının kapıları da açılıyor.

Nisan ayı boyunca devam edecek etkinlere çocuk atölyeleri de ile eşlik edecek. Çocuk şenliği boyunca 13.00-18.00 saatleri arasında çocuklar için kil, heykel, pompom, kukla, mozaik, boyama, yırt yapıştır atölyeleri eğitmenler eşliğinde atölye alanında gerçekleşecek.

1-7 Mayıs Jurassıc Age

Jurassic Age Tema Park etkinliği, gelmiş geçmiş en gizemli ve devasa canlıların yaşadığı Juradevri’ni yani Dinozorlar Çağı’nı sembolize eden ve çeşitli efektlerle (ses -sis) tamamlanmış Türkiye’de ilk defa tam kamuflajlı dinozor kostümlerinin kullanıldığı tematik bir görsel şov olma özelliği taşıyor. Dünya üzerinde yaşamış en heyecan verici ve en güçlü canlıların dönemini anımsatan tematik objeler ve yüksek gerçeklikte tasarlanmış dinozor kostümleri ile çocuklar ve aileleri yüzyıllar öncesinin dünyasına dönerek zamanın atmosferine tanık olacak ve dinozorların dünyasında eğlenceli bir keşfe çıkabilecekler. Çocuklar etkinlik süresince fosil - kazı çalışması, dinozor eğitmenliği aktiviteleri gibi heyecan dolu faaliyetlere katılabilecek.
2,2 metre yüksekliğindeki tam kamuflaj yüksek gerçeklikteki dinazorlarla etkinlikler, 1 Mayıs-7 Mayıs tarihleri arasında 13.00-14.30, 15.00-16.20 ve 17.00-18.00 de 3 seans olarak Bulvar AVM Meydan alanında aktif olacak. Ziyaretçiler dev dinazorlarla fotoğraf çekimi yapabilecek.

SIRADAKİ HABER
}