HaberlerBingöl HaberleriBakan Tüfenkci'den Almanya'ya özgürlük eleştirisi

Bakan Tüfenkci'den Almanya'ya özgürlük eleştirisi - Bingöl Haberleri

Bakanların referandum mitinglerini iptal eden Almanya'yı eleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, demokrasiden ifade hürriyetinden bahsedenlerin nasıl ifade hürriyetini bir kenara bıraktıklarını, demokrasiyi askıya aldıklarını hep beraber gördüklerini söyledi.

Bakan Tüfenkci'den Almanya'ya özgürlük eleştirisi

Tunceli'den, Bingöl'e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bingöl AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, ilçe belediye başkanları, partisinin ilçe başkanları ile teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.
16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Bülent Tüfenkci, 'Biz hep şunu ifade ettik, söz ve karar milletindir. Milletin üzerinde de bugüne kadar hiçbir güç tanımadık. Bizler biliyoruz ki gerçekten millet ile beraber olduğumuzda, milletin taleplerine kulaklarımızı kapatmadığımız sürece Cenab-ı Allah hep yolumuzu açtı. Başımız ne zaman dara düşse biz millete gittik ve milletimiz yolumuzu açtı. İnşallah 16 Nisan'da da milletimiz ferasetiyle önümüzü açacaktır' dedi.
Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken, bir yandan da ülkeyi, ekonomiyi büyütmeye, istihdamı arttırmaya çalıştıklarını belirten Bakan Tüfenkci, 'Bir yandan terör örgütlerinin Türkiye üzerinde oynamaya çalıştıkları oyunları bozmaya çalışırken, bir yandan da ekonomiyle ilgili bu teröristlerin, Türkiye aleyhine lobilerini, Türkiye aleyhine faaliyetlerini bozmaya çalışıyoruz. İnşallah 16 Nisan'da da bu oyunu yine bu millet bozacaktır' şeklinde konuştu.

Almanya'ya demokrasi eleştirisi
Bakanların referandum mitinglerini iptal eden Almanya'yı eleştiren Tüfenkci, 'Görüyorsunuz son dönemlerde hani demokrasiden, fikir hürriyetinden, özgürlüklerden, ifade hürriyetinden bahsedenlerin nasıl ifade hürriyetini bir kenara bıraktıklarını, demokrasiyi askıya aldıklarını hep beraber gördük. Bizim bakanlarımızın Almanya'daki soydaşlarımıza, Almanya'daki vatandaşlara anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerini paylaşmaları ifade hürriyeti değil mi. Her fırsatta Türkiye'yi 'hukuk devleti mi, demokrasi var mı' diye eleştirenleri, buradan onları demokrasiye, hukuka, saygıya çağırıyoruz. Kimlerin Türkiye'nin güçlenmesini istemediğini, niçin hayırcılarla beraber olduğunu, kimleri kullandıklarını bu vesileyle gördük. Bunlara inat bizler evet diyeceğiz, güçlü Türkiye için evet diyeceğiz, yarınlarımız için evet diyeceğiz, gençlerimiz, çocuklarımız için evet diyeceğiz. Biz istiyoruz ki Türkiye bölgedeki mazlumların umudu olarak kalmaya devam etsin ve bölgenin lideri olsun. Dünyada lider bir ülke olsun, bunun içinde yönetimsel hatalarla artık Türkiye'yi oyalamayalım. Türkiye'nin enerjisini, insan kaynaklarını, sermayesini boşa harcamayalım' ifadelerini kullandı.

Bakan Tüfenkci’den Almanya’ya özgürlük eleştirisi

SIRADAKİ HABER
}