HaberlerFıkra gibi

Fıkra gibi

Samsunlu Ahmet Yıldız, babasının TEDAŞ'a kalan 1 liralık borcunu YEDAŞ'a icraen bin 550 lira olarak ödeyecek

Fıkra gibi

Samsunlu Ahmet Yıldız'ın ölen babasına elektrik borcunu TEDAŞ'a ödeyip, "Borcu yoktur" belgesi almasına rağmen YEDAŞ'ın eski kayıtları incelemesinin ardından 1 liralık borç kaldığı belirlendi ve 23 yıl sonra o borç bin 550 lirayı çıktı ve icralık oldu.

'BORCU YOKTUR' BELGESİ ALDI
Samsun'un İlkadım İlçesi Kadamut Mahellesi'nde oturan 56 yaşındaki Ahmet Yıldız'ın
babası Ali Yıldız, 23 yıl önce vefat etti. Oğlu Ahmet Yıldız, babasının elektrik ve su aboneliklerini iptal ettirerek borçlarını ödedi. TEDAŞ'tan "Borcu yoktur" belgesini de aldı. Bu arada, babasından kalan bazı arazileri satışa çıkardı. Aradan yıllar geçti. Ahmet Yıldız, bir küçük parça arazini satacağı sırada, tapu müdürlüğünde arsa üzerinde icra bulunduğunu öğrenince şaşkına döndü.

RÜYAMDA GÖRSEM İNANMAZDIM
Adeta "Fıkra gibi" dedirten gelişme, Ahmet Yıldız'ın arsasına YEDAŞ tarafından icra konulduğunun ortaya çıkmasıyla ilginçleşti. Ahmet Yıldız, YEDAŞ'a borcu olmadığını
belirterek, itiraz da bulununca, 23 yıl önce TEDAŞ'a 1 lira borcu kaldığını öğrendi. "Nasıl olur?" diye isyan eden Ahmet Yıldız, şunları söyledi: "Böyle birşeyi rüyamda görsem inanmazdım. 23 yıl önce vefat eden babamın borcunu ödedim. Borcum olmadığına dair belge de aldım. Arsamı satmak için tapuya gidene kadar icralık olduğumu bilmiyordum. YEDAŞ'a gittiğimde 1 liralık borcumun bin 550 liraya çıktığını öğrendim. Babamın mülklerini üzerime aldım. O zamana kadar borcumun olduğuna dair bir uyarı da almadım. Bu nasıl iştir, anlamış değilim."

BORÇ MUTLAMA ÖDENMELİ
YEDAŞ yetkililerine başvurduğunu anlatan Ahmet Yıldız, kendisine geçmişten kaynaklanan bir hata olduğunun ve borcun mutlaka ödenmesi gerektiğinin söylendiğini belirtti.

Bu arada, YEDAŞ yetkilileri durumun düzeltilmesi için şahsın yargıya başvurabileceğini kaydettiler.

Barış BUDANOĞLU 

SIRADAKİ HABER
}