HaberlerAmasya HaberleriÇikolata tadında ceza

Çikolata tadında ceza - Amasya Haberleri

Amasya'da iki aracın çarpıştığı trafik kazasına neden olan genç, ceza olarak sürücü ve yayalara çikolata ile trafik kurallarına dikkat çeken broşür dağıttı.

Çikolata tadında ceza

Yaklaşık 5 ay önce sürdüğü otomobilin bir araca çarpması sonrası korkup kaza yerinden kaçan Özkan Dikmen'den şikayetçi olan kazazede Mustafa Gökçe açılan soruşturma sürerken Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu görevlileriyle görüştü. Taksi sürücüsü Gökçe, Dikmen'in trafikte sürücülere sürücülere çikolata ile trafik güvenliğiyle ilgili broşür dağıtması karşılığında uzlaşacağını iletti. Bunun üzerine çikolata alıp broşürlerle birlikte polislerin durdurduğu araçlardaki sürücülere ve yolculara dağıtıp verilen cezaya da sevinen 26 yaşındaki fabrika işçisi Dikmen, 'Bilmeyerek bir kaza atlattım. O yüzden kendimi affettirmek istiyorum' dedi.

'Cezadan daha iyi, ders verici olmuş'
Durumu trafik denetim sanıp elinde çikolata ve broşürler olan genci görünce bir süre şaşıran sürücülerden Bekir Çelik, 'Aslında cezadan daha iyi gibi. Çünkü ders verici gibi olmuş' diye konuştu.
Maddi hasarı sigorta tarafından karşılanan kazazedenin soruşturma sürerken Cumhuriyet Savcısı Süleyman Polat ile yaptığı uzlaştırma görüşmesi sonrası istediklerinin gözetimlerinde uygulandığını belirten uzlaştırmacı bilirkişi Kemal Kılıç, 'Bu vesileyle Ceza Muhakemesinde Uzlaştırmanın Uygulanmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde şüpheli hakkında yürütülen soruşturma sona erdi. Bu şekilde adli makamları da yormadan tatlılıkla dosya sonuca ulaştırılmıştır' şeklinde konuştu.

Çikolata tadında ceza

SIRADAKİ HABER
}