HaberlerTrabzon HaberleriGümrükçüoğlu, 'Düşman oklarının gittiği yer bizim sahip çıkmamız gerekendir'

Gümrükçüoğlu, 'Düşman oklarının gittiği yer bizim sahip çıkmamız gerekendir' - Trabzon Haberleri

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, referandum çalışmalarına devam ediyor.

Gümrükçüoğlu, 'Düşman oklarının gittiği yer bizim sahip çıkmamız gerekendir'

Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon'un Araklı ilçesinde vatandaşlarla görüşerek 16 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması için destek istedi.
Temaslarında vatandaşların Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile ilgili sorularına ayrıntılı yanıtlar veren Başkan Gümrükçüoğlu, yeni sistemin bugünkü sistemden çok daha demokratik olduğunu söyledi. Anayasa değişikliği ile hükümet olma sisteminin değiştirileceğini kaydeden Gümrükçüoğlu, 'Hani birkaç hafta öncesine kadar 'rejim değişikliği yapılmak isteniyor' yalanı ile sahaya inenler nerede? Anayasa değişikliği ile yapılacak olan sadece hükümet olma sistemi değişikliğidir. Çünkü devletimizin, milletimizin buna ihtiyacı vardır. Yapılacak değişiklikle devletimizin en güçlü şekilde yönetilmesi sağlanacaktır. Gerçekten devletimizin bekası, milletimizin hürriyeti, gerçek bir demokrasi için, muhakkak birlik ve beraberliğin garantiye alınması için bu hükumet sistemi değişikliği tarihi bir fırsat en kritik dönemde önümüzdedir' diye konuştu.
Vatandaşlarla olan sohbetinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşı çıkanlara dikkat çeken Gümrükçüoğlu sözlerini şöyle tamamladı, 'İmam Şafi Hazretleri 'düşmanın okunu takip edin. Onun gittiği yer bizim sahip çıkmamız gerekendir' diyor. Bu ülkenin düşmanı kim? MOSSAD, CIA, emperyalist kuvvetler, Almanya'sı, Hollanda'sı, İngiltere'si, ABD'si, PKK'sı, YPG'si. Bakın demokrasi havarisi kesilenler (Avrupa ülkeleri) bizim bakanlarımızı orada konuşturmuyorlar. O hale düşman oklarının geldiği bu husus, bizim sahip çıkmamız gereken husustur. Türkiye'nin düşmanları, ülkemizin güçlenmesini istemeyenler Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi karşısında birleşiyorsa bizim bu sistem değişikliğine sahip çıkmamız elzemdir. Çünkü bu değişiklik devletimizi, milletimizi güçlendirecektir Sayın ana muhalefet lideri, 'hayır verin aksi takdirde devlet parçalanır' diyor. Bu devletin parçalanmasını Kandil istiyor, PKK istiyor. O zaman nasıl oluyor da bu terör örgütleri bu sistem değişikliğine 'evet' demiyor da hayır diyor. Çünkü bu sistem değişikliği devletimizi güçlendirecektir' fadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu, "Düşman oklarının gittiği yer bizim sahip çıkmamız gerekendir"

SIRADAKİ HABER
}