HaberlerKonya HaberleriÜlkü Ocaklarından, AK Partililerin Bozkurt selamıyla karşılandığı iddialarına aç

Ülkü Ocaklarından, AK Partililerin Bozkurt selamıyla karşılandığı iddialarına aç - Konya Haberleri

Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Hasan Koçhan, ziyarete gelen AK Partililerin Bozkurt selamı ve kortejle karşılandığı yönündeki iddialara tepki gösterdi.

Ülkü Ocaklarından, AK Partililerin Bozkurt selamıyla karşılandığı iddialarına aç

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, MHP ilçe teşkilatını ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ile diğer partililerin Bozkurt selamı eşliğinde kortej yapılarak karşılandığı yönündeki iddialar üzerine Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Hasan Koçhan yazılı açıklama yaptı.
Koçhan, Bozkurt işareti eşliğindeki kortejin Ülkü Ocakları İlçe Başkanı ve MHP İlçe Başkanını uğurlama sırasında teşkilat geleneği gereği yapıldığını, yanlarındaki misafirlerinde bu kortejden geçmesinin farklı algılandığını vurguladı. Teşkilat mensuplarının Rabia işareti değil Bozkurt işareti yaptığını hatırlatan Koçhan, 'Sosyal medya ve bir takım basın organlarınca Beyşehir'de Beyşehir Ülkü Ocakları tarafından Milliyetçi Hareket Partisine yapılan ziyaret esnasında karşılama ve uğurlama ile ilgili asılsız iddialar ortaya atılmıştır. Ocak kültürü almış herkes bilir ki, Ocak Başkanı bir programa katıldığında teşkilatçıları Bozkurt selamı eşliğinde kortej oluşturur. Dün Beyşehir ilçemizde yaşanan olayda da teşkilatçılarımız Ocak Başkanımız Cengiz Şahinkaya için kortej oluşturmuşlar, tabii ki misafirleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığına kortej eşliğinde giriş çıkış yapmıştır. Teşkilat yapısını bilmeyen zevatın pompalaması ile teşkilatımızı ve Ocak Başkanımızı yıpratmaya çalışmak kimsenin haddi değildir. Zira teşkilatçılarımız Rabia işareti değil Bozkurt işareti yapmaktadır. Kimse siyasi ihtirasları, şahsi menfaatleri ve gelecek kaygısı ile teşkilatlarımız hakkında asılsız iddiaların peşine takılıp teşkilatlarımız üstüne oyun oynamaya kalkmasın. Ülkü Ocakları hep olduğu gibi Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in izinde, liderimiz Devlet Bahçeli'nin emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un yolbaşçılığında çalışmalarını sürdürmektedir' dedi.

'Bozkurt işaretinden rahatsız olanlar Ülkücü olamaz'
MHP Beyşehir İlçe Başkanı Muzaffer Duymuş da yaptığı açıklamada, kortejli karşılamanın AK Partililere değil, beraberinde gelen Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanı ve MHP İlçe Başkan Vekiline yönelik olduğunu bildirdi. Duymuş, 'İlçe Başkan vekilimiz ve Ocak Başkanımız gelen misafirlerimizi Türkün örf adet ve geleneklerine göre en güzel şekilde karşılanmıştır. Bu kortej misafirlerimizin uğurlanması esnasında Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanımız ve ilçe teşkilat başkan vekilimize yapılmıştır. Bu görüntülerden nemalanmak isteyen ve yalan haber yaparak sosyal medyada kendilerini ön plana çıkarmak için uğraşanlar avuçlarını yalayacaklardır. Bu tür eylem, söylem ve görsellerle bizlere saldırarak ayrıştırmak ve karıştırmak yerine bizlerin birbirimize daha sıkı kenetlenmemize sağlamaktadırlar. Ülkücü hareket kime kortej yapıp yapmayacağını herkesten iyi bilmektedir. Bozkurt işaretinden rahatsız olanlar Ülkücü olamazlar' dedi.

SIRADAKİ HABER
}