HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz: 'Vatandaş her şeyin farkında

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz: 'Vatandaş her şeyin farkında

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, zorla, baskıyla ve bir oldu bittiyle değişiklik referandumunun halkın önüne konulduğunu belirterek, 'Ancak, vatandaş herşeyin farkında. Vatandaş görüyor' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz: 'Vatandaş her şeyin farkında

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek ile birlikte önce Tekkeköy Büyüklü Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi, sonra CHP Çarşamba İlçe Örgütü'nün hazırladığı plaket törenine katıldı.

DAYATMANIN ÜRÜNÜ

Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'abidik gubidik adamlar Başbakan oldu' sözlerine atıfta bulunan Akcagöz, "Tertemiz Cumhuriyet günlerinden, abidik gubidik günlere geriledik. Bunun sorumluları herşeyin farkında. Başka yerde sorumlu aramaya gerek yok. Anayasa değişikliğine neden evet dediklerini henüz vatandaşa anlatabilmiş değiller. Anayasa Hukuku Profesörleri var. Televizyon ekranlarında görüyorsunuz, onlar da tatmin edici bir şekilde anlatamıyor. Çünkü bu Anayasa değişikliği, bir dayatmanın ürünüdür. 12 Eylül Anayasası'nı değiştirip, daha modern bir Anayasa yapacaklarını iddia ediyorlar. Türkiye bu sayede, ileri demokrasiyi yaşayacakmış. Demokrat olmak kim, siz kim! Sizin demokrasi anlayışınızı, Meclis'te gördük. Muhalif milletvekillerine etmediğinizi bırakmadınız. Muhalif milletvekillerini darp ettiniz. Sizin gibi düşünmeyenlere hakaretler ettiniz.

SİZE ENGEL OLAN MI VAR?

Zorla, baskıyla ve bir oldu bittiyle değişiklik referandumunun halkın önüne konulduğunu belirden Akcagöz, "Ancak, vatandaş herşeyin farkında. Vatandaş görüyor. Dolar 3 lira iken 14 lira civarında olan fındık, dolar 4 liraya tırmanınca 10 lirayı ancak görüyor. Bu milletin çektiği zulüm değil de nedir? Terör bitecek diyorlar. Anayasa değişirse terör bitecekmiş. Siz gitmeden terör bitmez. Şimdi, tüm kamu gücü elinizde. Size engel olan mı var? Bitirin terörü. Ne bekliyorsunuz? CHP her şeye hayır diyor, diyorlar. Şöyle takvimi bir geri çevirelim. CHP nelere hayır demiş? İlk parti kongremiz Sivas Kongresi'dir. Millet olarak bağımsızlığın temellerini atmışız. Millet olarak emperyalizme dur demişiz, hayır demişiz. Sonra yıllar geçmiş. Antidemokratik tüm uygulamalara hayır demişiz. İslamcı Vakıflar'da cinsel istismara maruz kalan çocuklar için hayır demişiz. Soyguna, vurguna, yalana ve talana hayır demişiz. Evlerinde para sayma makineleri ile yakalanan Bakan çocuklarına hayır demişiz. Bu ülkenin soyup soğana çevrilmesine hayır demişiz. Şimdi de bu dayatma Anayasa değişikliğine hayır diyoruz. Çünkü bu Anayasa, tüm özgürlükleri kısıtlayan ve ülkenin kaderini bir kişinin iki dudağı arasına hapseden bir Anayasa'dır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}