HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Siyasi istikrar oluşacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Siyasi istikrar oluşacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte siyasi istikrar oluşacak, hızlı ve etkili icraat beraberinde gelecek' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Siyasi istikrar oluşacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 16 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için İl ve ilçe Seçim Koordinasyon Merkezleri tarafından düzenlenen programlar dahilinde vatandaş ve esnaf ziyaretleri yaparak "Evet" için destek istiyor.

KÖKTAŞ'A TEŞEKKÜR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul çalışmalarından arda kalan zamanlarda Samsun'da programlar gerçekleştiren Köktaş, sabah kahvaltısında Yabancılar Çarşısı Oyuncakçı ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Olcay İnanç, Yabancılar Pazarı Derneği Başkanı Ali Akyüz, Yabancılar Pazarı Spor Kulübü teknik heyeti, oyuncuları ve çarşı esnafı ile biraraya geldi. Milletvekili Köktaş, her seçimde desteğini esirgemeyen Yabancılar Pazarı Çarşısı yönetimine ve esnafına teşekkür ederken, çarşı yönetimi ve esnafı da Köktaş'a çarşının kuruluşundan bugüne kadar gösterdiği ilgi, alaka ve desteğe teşekkür etti.

YÜREĞİMİZ MİLLETE DÖNÜK

Kahvaltının ardından yaptığı konuşmada pazar enafına teşekkür eden Milletvekili Köktaş,"Bugün bizleri bir kez daha misafir ederek bağrınıza bastınız, bu kutlu yürüşümüzde her zaman bizlere destek verdiniz . Allah sizlerden razı olsun. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bizler siyaset anlayışımızın temeline milletimizi yerleştirdik, milletimiz ne derse onu yaptık. Milletimize, ülkemize hizmet etmek için büyük gayret gösteriyoruz. Bizim gözümüz, kulağımız ve yüreğimiz millete dönüktür. AK Parti'nin bu yönetim anlayışını 2002'den buyana aziz milletimiz takdir etti, takdir ediyor. Bu yüzden girdiğimiz her seçimden AK Parti olarak yüzümüzün akıyla çıktık. Seçimden seçime değil her zaman sizlerin arasında olduk. Ertesi gün yine sizlere, insanımıza koşup hizmet üretmeye devam ettik" dedi.

KALICI SİYASİ İSTİKRAR

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bilgiler de veren Milletvekili Köktaş, "İşte bu kazanımların devamı ve kat kat artması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte 'kalıcı siyasi istikrar ve hızlı ve etkili icraat diyoruz'. Ticaret, istikrar ve güven üzerine kuruludur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile istikrar ve güveni kalıcı hale gelecek. Ekonomik büyüme, refah ve kalkınma hızlı ve etkili yönetimin garantisi altında olacaktır. Güçlü hükümet, huzurun, güvenliğin ve özgürlüğün teminatı olacak.

Bu istikrarı şu anki mevcut hükümet sistemi üretemiyor. Şimdiye kadar seçimlerde sadece Meclis'i seçiyorduk. Şimdi iki sandık kurulacak. Birisinde Meclis'i, diğerinde hükümeti seçeceğiz. Seçim akşamı Meclis de hükümet de belli olacak. 'Mecliste tek parti çoğunluğu sağlanır mı, iki parti anlaştı ama iki ay sonra ya bozuşursa' gibi endişeler ortadan kalkmış olacak. Yani koalisyon dönemleri sona erecek, siyasi istikrar beraberinde hızlı ve etkili icraatıda beraberinde getirecek" dedi.

Programa ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Gençtürk, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Erol Köroğlu ve İlçe Teşkilat üyeleri katıldı.

SIRADAKİ HABER
}