HaberlerHastanede tedavi gören Alaattin Çakıcı'dan sosyal medya tepkisi

Hastanede tedavi gören Alaattin Çakıcı'dan sosyal medya tepkisi

Bolu F Tipi Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, geçtiğimiz hafta bağırsak yırtılması nedeniyle ameliyat olduktan sonra İzzet Baysal Devlet Hastanesinde tedavisine devam ediliyor.

Hastanede tedavi gören Alaattin Çakıcı'dan sosyal medya tepkisi

Çakıcı, kendisi adına açılan bazı sahte sosyal medya hesaplarından referandumda hayır oylarını destekleyeceği şeklindeki ifadelere, 'Referandum ile ilgili hala birileri Alaattin Çakıcı'nın evet ya da hayır demesine bakıyorsa beynini kiraya vermiştir' dedi.

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde tedavisi devam eden Alaattin Çakıcı kendi adında sosyal medyada açılan sahte hesaplarla, hayır propagandası yapılmasını tepki gösterdi. Çakıcı, 'Kimse benim adıma olumlu veya olumsuz provakatif bir oluşumun içinde olacaksa adam gibi gelir yetkililerden izin alır ve klavye arkasına saklanmaz. Erkek gibi yüzüme konuşur. Sosyal medyadaki sahte hesapta Alaattin Çakıcı referandumda hayır diyor izlenimi oluşturulmaya çalışılıyor. Koyun can derdinde, kasap et derdinde, halen dikişleri alınmamış bir hasta olarak hastanede yatmaktayım. Daha evvelde dile getirdim. Millet iradesine millet olarak saygılı olma mecburiyetindeyiz. Referandum ile ilgili hala birileri Alaattin Çakıcı'nın evet ya da hayır demesine bakıyorsa beynini kiraya vermiştir' ifadelerinin kullandı.

'Kimse benim adıma konuşamaz'
Çakıcı, basın kuruluşlarına gönderdiği mektupta sözlerine şöyle devam etti:
'Geçirmiş olduğum ameliyattan dolayı önce Rabbime hamd ve şükürler olsun. Ameliyatımda bulunan tüm doktorlara ve sağlık görevlilerine tek tek teşekkür ederim. Duasını benden esirgemeyen herkesten Rabbim razı olsun. Sosyal medya da referandum ile ilgili benim adıma yorum getirenler bulunmakta. Kimse kimsenin beynine ipotek koyma hakkına sahip değildir. Ben söylüyormuşum gibi, benim adıma kimse konuşamaz. Kimsenin bu yetkisi yoktur. Alaattin Çakıcı'yı sevmek farklı bir şey, Alaattin Çakıcı'yı gerçekten seviyor veya dostuysa, yanlışını da dile getirmek diplomatik bir dil ile, insan olmanın gereğidir.'

SIRADAKİ HABER
}