HaberlerAK Parti'den Türk Ocakları ve Erbakan Vakfı'na ziyaret

AK Parti'den Türk Ocakları ve Erbakan Vakfı'na ziyaret

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Türk Ocakları ve Erbakan Vakfı Çorum Şubesi'ni ziyaret etti.

AK Parti'den Türk Ocakları ve Erbakan Vakfı'na ziyaret

İlk olarak Türk Ocakları'nı ziyaret eden Uslu ve Karadağ, geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda tekrar başkan seçilen Prof. İrfan Çağlar ve yönetimine başarılar dilediler.

Referandumun demokrasinin bir gereği iken bazı çevrelerin bunu Türkiye karşıtlığına çevirdiğine dikkat çeken Uslu, terör örgütlerinin el ele vererek Türkiye'yi mecalsizleştirmeye çalıştığını ifade etti. Tarihin tekerrür ettiğini kaydeden Uslu, 'Bizim bizden başka dostumuz yok' dedi.

Bugüne kadar MHP lideri merhum Alparslan Türkeş'in, Turgut Özal'ın, Adnan Menderes'in, Süleyman Demirel'in başkanlık sisteminin gerekliliği üzerinde durduklarına işaret eden Uslu, 'Bu kadar insan başkanlık sisteminin gerekliliği üzerinde duruyorsa bunun üzerinde düşünülmesi lazım. 'Hayır seni dinlemem, senden gelen her şeye karşıyım' mantığıyla hareket etmek doğru değil. Bu konuda yabancı ülkeler suflörlük yapıyorlar. Ayrıca referandumun rejim değişikliği gibi, diktatörlük gibi lanse edilmeye çalışılıyor. Parlamento by pas ediliyor diyorlar. Sözlü soru önergesi ve kaldırılıyor. Birde güvenoyu kalkıyor. Cumhurbaşkanını halk seçikten sonra güvenoyuna ne ihtiyaç var. Söylenenler kara bir propagandan ibaret' dedi.

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili de açıklama da bulunan Uslu, 'Bu aziz milletin büyüklüğü bir kez daha görüldü. Millet üç beş çapulcuya teslim olmadı. Ülkesini de teslim etmedi. Bu milletin ferasetine güveniyoruz ve yola çıktık. Türkiye'nin makas değişikliğine ihtiyacı var. Ayrıca Batı dünyasının düne kadar Türkiye'ye karşı yaklaşımı, tavrı nasıl birden değişti. Bunun iyi analiz edilmesi lazım. Türkiye güç kazanınca, her alanda dışa bağımlılığı azalınca diz çöktürmek için her şeyi yapıyorlar. Bunların derdi demokrasi değil. Bunların derdi güçlü bir Türkiye yerine mecalsiz bir ülke' dedi.

Türk Ocakları Çorum Şube Başkanı Prof. İrfan Çağlar da, Türkiye'nin beka sorunu ile karşı karşıya olduğunu belirterek, bu beka sorunun çözülmesi noktasında ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını açıkladı. Çağlar, bunu her platformda dile getirdiklerini sözlerine ekledi.

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, daha sonra Erbakan Vakfı Çorm Şube Başkanı Yakup Taş'ı ziyaret etti.

SIRADAKİ HABER
}