Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

LCIE Fransa Belgesi'ni alan ilk Türk firması Borsan Kablo

Dünyanın önde gelen kablo firmaları ile belge için başvuran Borsan Kablo, yapılan tüm testleri başarıyla tamamlayarak, 'LCIE Fransa Belgesi' alan ilk Türk firması oldu. Borsan Kablo Kalite Müdürü İbrahim Kılıç, 'Fransa standartlarına uygun XLPE izoleli enerji kablosu üretimine LCIE belgesi ile başlanmıştır' dedi

LCIE Fransa Belgesi'ni alan ilk Türk firması Borsan Kablo

Uluslararası tüm standartlarda kalite belgelerini alan Borsan Kablo, LCIE Fransa Belgesi alan ilk Türk firması oldu.

Üretimini yaptığı ürün gruplarının tamamında birinci önceliği kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti olan Borsan Kablo, standart XP-C32-321, 2014 yılında Fransa’da yürürlüğü girdikten sonra tasarım makine ve hammadde hazırlıkları tamamlanarak örnek üretimler yapmayı sürdürüyor.

Testleri Fransa LCIE kablo laboratuvarlarında yapılan kabloları ile standardın gerektirdiği tüm testleri başarı ile geçen ve dünyanın önde gelen kablo firmaları ile belge için başvuran Borsan Kablo belgeyi almaya hak kazanan ilk Türk firması oldu.

TÜM TESTLERDEN BAŞARI İLE GEÇTİ

Konu hakkında bilgi veren Borsan Kablo Kalite Müdürü İbrahim Kılıç, “U-1000 R2V kablo Fransa kablo pazarının yaklaşık yüzde 40’lık kısmını oluşturmaktadır. Bu kabloların üretiminde en önemli kısım olan kablo üretim makineleri ve kablo test laboratuvarlarına sahip olan Borsan Kablo üretmiş olduğu U-1000 R2V kablo ürününü XP-C32-321 2014 standartlarına göre kendi laboratuvarlarında elektriksel, boyutsal mekanik, kimyasal ve yangın testlerini gerçekleştirmektedir. Borsan Kablo üretimin yaptığı ürün gruplarının tamamında birinci önceliği kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti olduğu gerçeğiyle hareket ederek Uluslararası tüm standartlarda kalite belgelerini almıştır” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR

Borsan Kablo Kalite Müdürü İbrahim Kılıç açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Üretimine başlanan U-1000 R2V kabloları dış kılıfındaki özel renk kodlaması sayesinde 1,5 - 2,5 - 4 - 6 -10 - 16 mm² kesitleri ölçüm yapmadan anlaşılmak üzere tasarlandı. Görsel tanımla sayesinde hem stoklamada hem de tesisat yapımında hataların önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Kablolar, UV dayanımı sayesinde hiç bir ek korumaya gerek olmadan açık hava şartlarında kullanılabilmektedir. Avrupa’da kullanılan bu üstün özellikli kabloların Türkiye’de şartnamelere girmesi ve TSE’de onaylanması için de çalışmalarımız devam etmektedir.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk işareti

1 Samsun'un ilk işareti...

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

2 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

3 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Daha da rahatlamak için

4 Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Daha da rahatlamak için'

Samsunsporda pazartesi sendromu

5 Samsunspor'da pazartesi sendromu

KESKten okul tatili eleştirisi

6 KESK'ten 'okul tatili' eleştirisi

10 numara maç

7 10 numara maç

İstanbulda Helikopter destekli uyuşturucu operasyonu

8 İstanbul'da Helikopter destekli uyuşturucu operasyonu

Balıkesir çöküşte

9 Balıkesir çöküşte

Samsunsporda çalışmaya devam

10 Samsunspor'da çalışmaya devam


SIRADAKİ HABER