HaberlerErdoğan'dan Hollanda'ya tepki: 'Bedelini ödeyeceksiniz'

Erdoğan'dan Hollanda'ya tepki: 'Bedelini ödeyeceksiniz'

Hollanda'nın Türk siyasetçilere karşı yaptırımlarına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bedelini ödeyeceksiniz' dedi.

Erdoğan'dan Hollanda'ya tepki: 'Bedelini ödeyeceksiniz'

İstanbul'da düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Uluslararası İyilik Ödülleri'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda'nın diplomasi sakndalına ilişkin sert konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi;

Rahatsız oldu beyefendiler

"Batı gerçek yüzünü şu son bir kaç gündür, çok açık ve net ortaya koymuştur. Ben olaylar başladığında bunların faşizan birer baskı olduğunuz söyledim, nazizm yeniden hortladı dedim. Ben Nazizm bitti zannediyordum, meğer hala varmış, rahatsız oldu beyefendiler.

Kapıları kilitlediler

Dün bakanımız Fatma Sayan Kaya'nın kendi konsolosluğuna gitmesinin engellenmesini nasıl anlatacaklar? Bunlar konsolosluk kapısını kilitleyecek kadar, konsolosumuzu dışarı çıkaramayacak kadar ileri gitmişlerdir.

Hollanda'daki Türklere çağrı

Çarşamba günü bakalım ne olacak. Hollanda'da oy kullanacak kardeşlerime sesleniyorum. Sizler zaten gereğini yapacaksınız. İsim vermem gerek yok, bir tane ırkçı var. Şuna bak Avrupa ırkçılığa gidiyor. Neredesin Avrupa birliği? Tayyip Erdoğan AB'ye kızdığında rahatsız oluyorlar. O zaman rahatsız olacaksınız.

SIRADAKİ HABER
}