Haberlerİstanbul HaberleriDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Papa Francis'e seslendi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Papa Francis'e seslendi - İstanbul Haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı'nın düzenlediği 'Uluslararası İyilik Ödülleri' töreninde konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'Buradan bu iyilik toplantısından başta Papa Francis olmak üzere, batıdaki bütün din adamlarını, kilise mensuplarını artık İslamabofibik kin, öfke ve nefrete karşı ses vermeye davet ediyorum' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Papa Francis'e seslendi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Haliç Kongre Merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 'Uluslararası İyilik Ödülleri' törenine katıldı. Törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 'Dün Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'ya karşı izlenen bir hukuksuzluk ve nezaketsizliği bir din görevlisi olarak ret ediyorum. Daha dün aynı hukuksuzluk yurtdışındaki millet varlığımızın dini ve manevi hayatına hizmet eden, her biri aynı zamanda birer barış elçisi olarak birlikte yaşama ahlak ve hukukuna hizmet eden din gönüllülerimize karşı yapıldı. Akla hayale gelmeyecek yalan ve iftiralarla casus ilan edilip evlerine baskınlar düzenlendi' dedi.
'Papa Francis ve Batı'da ki din adamlarını İslamafobi'ye karşı oluşan kin ve nefrete karşı ses vermeye davet ediyorum'
Batıdaki din adamlarına seslenen Diyanet İşler Başkanı Görmez, 'Daha birkaç yıl önce bu nefrete öncülük yapan siyasetçi eğer İslam Peygamberi hayatta olsa ve Hollanda'dan vize istese verdirmezdim diyecek kadar ileri giden bu insanlara, İslam'ın rahmet peygamberinin insanlığa takdim ettiği rahmet eczanesinden nasiplenmesini ve şifaya bulmasını yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. Buradan bu iyilik toplantısından başta Papa Francis olmak üzere, batıdaki bütün din adamlarını, kilise mensuplarını artık İslamabofibik kin, öfke ve nefrete karşı ses vermeye davet ediyorum' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}