HaberlerMehmet Akif Ersoy anıldı

Mehmet Akif Ersoy anıldı

İstiklal Marşının kabul edilişi ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolasıyla Ordu'nun Fatsa ilçesinde etkinlik düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy anıldı

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında yapılan programa, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, İlçe Emniyet Müdürü İ. Etem Öztürk, Fatsa ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz, Fatsa PTT Müdürü Sait Aracı, Fatsa Nüfus Müdürü Murat Süsün, şube müdürleri, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kutlama programının açılışında konuşma yapan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Hüsnü Yücebaş, 'İstiklal Marşımız milyonlarca şehidin, gazinin ruhunu taşır içinde. Kahramanlığın ve bağımsızlığın manasını öğretir İstiklal Marşımız. Bu marşı okurken, dinlerken bunları bilerek, hissederek söyleyelim ve dinleyelim' dedi.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü programı kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunca hazırlanan 'İstiklal Oratoryosu' sunuldu. 'İstiklal Oratoryosu' izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Programda ayrıca Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri İstiklal Marşının okudular. Program daha sonra son buldu.

SIRADAKİ HABER
}