HaberlerZonguldak'ta ölümü şüpheli bulunan çocuk son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ta ölümü şüpheli bulunan çocuk son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki özel bir hastaneye ishal ve kusma şikayeti ile getirilen ve alerjisi olan bir ilacın verilmesi sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen 7 yaşındaki çocuk, düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Zonguldak'ta ölümü şüpheli bulunan çocuk son yolculuğuna uğurlandı


Edinilen bilgiye göre, iki çocuk sahibi İsa ve Hatice Yılmaz çifti büyük oğulları 7 yaşındaki Halil İbrahim rahatsızlanınca ishal ve kusma şikayeti ile ilçedeki özel bir hastaneye getirdi. Burada çocuk doktoru E.D. tarafından muayenesi sonrası kan ve idrar tahlili yapılan Halil İbrahim'e serum tedavisi uygulanmasına karar verildi. İddiaya göre aile, çocuklarının antibiyotiğe karşı alerjisi olduğunu söyleyip hastane yetkililerini uyardı. Yine iddiaya göre hastane yetkilileri acil polikliniğinde Halil İbrahim'e serum bağlayarak tedavisine başladı. Ancak aradan geçen 2 dakika sonra çocuk nefes almayınca anne Hatice Yılmaz hemşirelere haber verdi. Doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayan 7 yaşındaki Halil İbrahim hayatını kaybetti. Hastane yetkilileri çocuğun alerjik reaksiyon sonucu hayatını kaybetmiş olabileceğini ifade ederken, Yılmaz ailesi hastaneyi suçladı. 7 yaşındaki Halil İbrahim'in ölümünü şüpheli bulan Kdz. Ereğli Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, kesin ölüm sebebinin yapılan otopsi sonucunda ortaya çıkacağı ifade edildi.
Sabah saatlerinde Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi morgundan alınarak ailesinin yaşadığı Gülüç Beldesi'ne getirilen Halil İbrahim için Merkez Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Halil İbrahim'in cenazesi alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından Gülüç Belediyesi Şehir Mezarlığı'na defnedildi.
Cenaze törenine Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Yılmaz ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SIRADAKİ HABER
}