HaberlerSınava girmekten evlenmeyi unuttum

Sınava girmekten evlenmeyi unuttum

Samsun'un Bafra İlçesi'nde, emekli öğretmen 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, bu yıl 36. kez üniversite sınavına girdi. Topçuoğlu, sınava her girdiğinde ilk günkü gibi heyecanlandığını ve bu hobisi yüzünden evlenmeyi unuttuğunu söyledi

Sınava girmekten evlenmeyi unuttum

Bafra’da 26 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Adem Topçuoğlu, 36 yıldır aralıksız olarak her yıl üniversite sınavına giriyor. 1980 yılında Bafra Lisesi’nden mezun olan Topçuoğlu, bu yıl 36. defa sınava girdi. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) diğer adaylarla birlikte soruları çözmek için ter döktü.

SINAVA GİRMEK HOBİM

Sınav heyecanını yaşamaktan zevk aldığını dile getiren Topçuoğlu, "Mezun olduktan sonra her yıl sınava girdim. 4 üniversite bitirdim ama sınava girmekten vazgeçmedim. Herkesin bir hobisi var. Benim hobim de üniversite sınavlarına girmek. Yeni mezun öğrenciler gibi o heyecanı yaşamak için sınava giriyorum. Ömrümün yarısı sınavla geçti. Her yıl liseden yeni mezun olmuş gibi heyecanla sınava giriyorum. Sınav benim hobim, ölene kadar devam edecek" dedi.

SIRADA İLAHİYAT VAR

Topçuoğlu, sırasıyla Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu’nu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni ve Kamu Yönetimi Bölümü'nü, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu Otobüs Şoförlüğü Bölümü’nü bitirdiğini bu yıl girdiği sınavla da İlahiyat Fakültesi'ne girmek istediğini belirtti. Üniversite sınavlarına girerek kazandığı bölümleri okumaktan evlenmeyi unuttuğunu dile getiren Topçuoğlu, ilahiyattan sonra da Ev Ekonomisi Bölümü'nü okuyacağını kaydetti.

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}