HaberlerKonya HaberleriAK Parti Konya Milletvekili Usta gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Usta gündemi değerlendirdi - Konya Haberleri

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya ve ülke gündemini değerlendirmek üzere İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Konya Milletvekili Usta gündemi değerlendirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkan Yardımcısı Candan Duran ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Sema Ersöz'ün eşlik ettiği basın toplantısında AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, ülke ve Konya gündemini ele aldı. Önce Almanya'nın sonrasında Hollanda'nın bakanlara yönelik uygulamalarının tam anlamıyla Türkiye hazımsızlığı olduğunu söyleyen Leyla Şahin Usta, 'Hele hele diplomatik dokunulmazlığı olan bakanlarımızın ülkeye girişinin engellemesi, Avrupa'nın savunduğu değerlerin ne kadar çürüdüğünü göstermektedir. Bu konuda Avrupa ve uluslar arası toplumun sessizliğini de kınıyoruz. Biz büyük bir ülkeyiz, Avrupa Komisyonunun da kurucu ülkesiyiz. Ama geldiğimiz noktada Avrupa da kendi asli değerlerini ayaklar altına almaktadır. Bizler de onlara ayna tutuyoruz. Bize diyecek hiçbir şey kalmamıştır. Ben bu vesile ile 15 Temmuz akşamı gibi bayrağını, çocuğunu, eşini, babasını ve bayrağını alarak yapılan bu haksızlığa karşı çıkan tüm gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız orada coplandı, dövüldü, köpeklere ısırıldı ve üzerlerine atlarla saldırdılar. Bunlar, bugünün dünyası ve Avrupa'sında görmek istemediğimiz şeyler. Ancak bizler ülkemizin ve vatandaşlarımızın haklarını sonuna kadar kullanacağız' şeklinde konuştu.
16 Nisan'ı çok önemsediklerini belirten Usta, '16 Nisan, ülkemizin yeni bir sisteme geçiş yapacağı bir sürecin kapısını açıyor. Biz, Türkiye içinde yürüttüğümüz halk oylaması sürecine Avrupalı vatandaşlarımızı da katarak oradaki vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Ancak Avrupa, teröristleri ve onları destekleyenlere salonlarını sonuna kadar açarken, bir ülkenin bakanına kapılarını kapatması manidardır' ifadelerini kullandı.
Usta, konuşmasına şöyle devam etti: 'Bizler, tüm bu engellemelere rağmen çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler, 35 bin kişilik ekibimiz ve gönüllülerimizle 31 ilçe ve mahallelerimizde teşkilat mensuplarımızın katılımı ile her gün her saat sahadayız. Milletvekillerimiz tüm ilçelere teşkilatımızın görevlendirmesi ile gidiyor. Bu çalışmalar yoğunlaşarak ve artarak devam ediyor. Ulaştığımız herkese bunun bir parti veya kişi meselesi olmadığını, bu ülkenin geleceği ve bekası için iyi düşünülmesi gerektiğini anlatıyoruz. Gördüğümüz şu, vatandaşımız her şeyi ve her olayı çok iyi görüyor, takip ediyor ve her şeyi biliyor. Doğru karar vermeyi her zaman bilen vatandaşımızın bu yeni sistem hakkında da bilgi sahibi olması bizleri mutlu ediyor. Vatandaşlarımız, 'Bizler sonuna kadar arkanızdayız, yılmak yok, eğilmek veya vazgeçmek asla yok' diyerek bizlere de moral veriyorlar. Ben bu vesile ile tüm Konyalı kardeşlerimize ağabey ve ablalarımıza da teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Leyla Şahin Usta, '16 Nisan günü geldiğinde herkes sandık başına gidecek, özgür iradesini kullanarak oyunu kullanacak. Ama asıl iş, 16 Nisan'dan sonra. 16 Nisan'dan sonra başta Avrupa olmak üzere herkesin bu milletin verdiği karara saygı duyması gerekiyor' dedi

AK Parti Konya Milletvekili Usta gündemi değerlendirdi

SIRADAKİ HABER
}