HaberlerSakarya HaberleriSu ve Teknoloji Proje Yarışmasına başvuru için son gün

Su ve Teknoloji Proje Yarışmasına başvuru için son gün - Sakarya Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) ortaklaşa düzenlediği 'Su ve Teknoloji Proje Yarışması'na 13 Mart Pazartesi günü gece yarısına kadar başvuru yapılabilecek.

Su ve Teknoloji Proje Yarışmasına başvuru için son gün

SASKİ ve SAÜ işbirliği ile düzenlenen 'Su ve Teknoloji Proje Yarışması'na başvurular devam ediyor. Öğrenciler 13 Mart Pazartesi günü gece yarısına kadar başvurularını yapabilecekler. Konuyla ilgili olarak SASKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'Geleceğin bilim insanlarını keşfetmek, öğrencilere buluş ve araştırma heyecanı katmak ve şehrin geleceğine katkıda bulunacak eserler ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmaya başvurular alınmaya devam ediyor. SAÜ Mühendislik Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik yarışma, içmesuyu üretimi, içmesuyu ve atıksuların iletimi, içmesuyu dağıtımı, atıksuların çevre ile uyumu, su makinaları tasarımı, çevre yönetimi, Sapanca Gölü, enerji verimliliği ve abone hizmetleri gibi konuları kapsıyor. Öğrencilerin en fazla 3 kişilik gruplar halinde katılabileceği yarışma için başvuru formunu www.sakarya-saski.gov.tr web sitesindeki 'Su ve Teknoloji Proje Yarışması' sekmesinden doldurmaları gerekmektedir' denildi.
Su ve Teknoloji Proje Yarışmasında ödüller ise şu şekilde; 1'inci olan projeye: 5 bin TL, 2'nci olan projeye: 3 bin TL ve 3'üncü olan projeye ise 2 bin TL. Ayrıca 1 projeye de mansiyon ödülü olarak bin TL verilecek.

SIRADAKİ HABER
}