HaberlerAnkara HaberleriBakan Çelik: 'Bu Hollanda hükümetinin yanına kalmayacak'

Bakan Çelik: 'Bu Hollanda hükümetinin yanına kalmayacak' - Ankara Haberleri

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye-Hollanda arasında yaşanan krize ilişkin, 'Bu Hollanda hükümetinin yanına kalmayacak. Gereği yapılacak' dedi.

Bakan Çelik: 'Bu Hollanda hükümetinin yanına kalmayacak'

AB Bakanı Çelik, gazetecilerle bir araya gelerek Hollanda'da yaşanan olaylara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 'Türkiye milli çıkarlarını gözetecek bir dil gözetiyor. Bu Hollanda hükümetinin yanına kalmayacak. Gereği yapılacak' açıklamasında bulunan Bakan Çelik, 'Milli onurumuza saldırıdır' diye konuştu.
Birilerinin Türkiye'nin AB sürecini kopuşlara çevirmek istediğini belirten Bakan Çelik, 'Bizim bu krizleri kopuşlara çevirmeme hassasiyetimiz var. Aşırı sağcılar bu konuda zafer elde etmek istiyorlar' şeklinde konuştu.
Geri Kabul Anlaşması ve düzensiz göçle ilgili sorulara da cevap veren Bakan Çelik, 'Türkiye insanlığın namusunu kurtarıyor. Karadan geçişler yeniden değerlendirilmeli. Çünkü Avrupa üzerine düşeni yapamıyor' ifadelerini kullandı.
FETÖ ile mücadele konusuna da değinen Çelik, 'FETÖ'nün Avrupa'da ilk yaptıkları iş kilise ile işbirliği yapmak. Ben muhataplarımıza hep söylüyorum, onları camide aramayın. Hep başka kimlikler altında saklanıyorlar. FETÖ ile mücadelede propaganda güçlerimizi arttırmamız gerekiyor. Yazılım ve donanım gibi alanlarda eksikliklerimiz ortaya çıkartıldı. Bunları tamamlamamız lazım' dedi.

Bakan Çelik: “Bu Hollanda hükümetinin yanına kalmayacak”

SIRADAKİ HABER
}