HaberlerSamsun HaberleriAnnesinin kekik diye sokağa attığı paket uyuşturucu çıktı

Annesinin kekik diye sokağa attığı paket uyuşturucu çıktı - Samsun Haberleri

Samsun'da uyuşturucu ticaretinden tutuklanan gencin yargılanmasına başlandı.

Annesinin kekik diye sokağa attığı paket uyuşturucu çıktı

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Fevziçakmak Mahallesi'nde geçen yıl Aralık ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 'uyuşturucu ticareti' yaptığı istihbaratı üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 20 yaşındaki S.A.'nın evine operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada 5 gram, evin dışına atılmış 10 gram ve posta kutusunda 11 gram bonzai paketi ele geçti. Yapılan araştırma sonucu evin dışında bulunan paketi S.A.'nın annesi C.A.'nın attığı tespit edildi. Anne C.A., söz konusu paketi 'kekik' zannedip attığını iddia etti. S.A., uyuşturucu ticareti suçundan tutuklandı. S.A. hakkında Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.
Bugün görülen davanın ilk duruşmasında S.A. kendini savunarak, 'Ben uyuşturucu madde kullanırım ancak kimseye satmadım ve kimseye uyuşturucu vermedim' dedi.
C.A.'nın kekik zannedip attığını iddia ettiği pakette ise yapılan kimyasal analizde bonzai atlı uyuşturucu madde bulunduğu ortaya çıktı.
Duruşmada tanık olarak ifade veren anne C.A., 'Oğlum uyuşturucu kullanıyor ancak kimseye satmadı. Ben pakette ne olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden dışarı attım' diye iddia etti.
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

SIRADAKİ HABER
}