Haberler19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: ' Sonsuza dek yol gösterecek'

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: ' Sonsuza dek yol gösterecek'

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, '' İstiklal Marşı sonsuza dek bize yol gösterecektir' dedi

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: ' Sonsuza dek yol gösterecek'

19 Mayıs Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu'nun düzenlediği 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma programına Kaymakam Yavuz Güney, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, daire amirleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda öğrenciler, Akif ve İstiklal Marşı adlı tiyatro oyununu sahneledikten sonra İstiklal Marşı Oratoryosu'nu seslendirdi. Şiirlerin okunmasının ardından program, İstiklal Marşı’nın güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

İSYAN EDEN BİR METİN

Törende konuşan Belediye Başkanı Topaloğlu, "İstiklal Marşı yazıldığı dönemde düşmana karşı içine düşülen umutsuzluğa isyan eden bir metindir. Bizler zaman zaman şehitlik, kahramanlık gibi önemli kavramların değerini unutabiliriz. Ancak bulunduğumuz coğrafya dolayısıyla bunu unutmamız mümkün değil. Bu nedenle İstiklal Marşı bize sonsuza kadar yol gösterecek çok önemli bir metindir. Bu vesile ile dereye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}