HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Haydutluğa varan tavır'

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Haydutluğa varan tavır'

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş, Avrupa'nın bakanlara yönelik tavrının kabul edilemez olduğunu belirterek, 'Haydutluğa kadar varan bu tavırları, Avrupa'da yükselen ırkçılığın, İslam düşmanlığının sadece birer işaretidir' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Haydutluğa varan tavır'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması süreci kapsamında Atakum ve Çarşamba ilçelerine bir dizi program gerçekleştirdi. Köktaş, son 15 yılda elde edilen başarıların kat kat artarak devam etmesi için yeni sistemin şart olduğunu söyledi. Köktaş, son günlende Avrupa ülkelerinin bakanlara yönelik demokrasi dışı tutumlarını eleştirerek, "Büyüyen, kalkınan, güçlenen Türkiye ile sıkıntıları var. Avrupa onun için korku içinde ne yapacağını bilmez halde" dedi.

KORKU İÇİNDELER

Avrupa ülkelerinin sergilediği bu çirkefliğin, en temel hukuk ve diplomasi kaidelerini ayaklar altına alındığına dikkat çeken ve tutumu bir kez daha nefretle kınayan Milletvekili Köktaş, "Dünyaya sözde demokrasi dersi vermeye kalkan Avrupa, korku içinde ne yaptığını bilmiyor. Haydutluğa kadar varan bu tavırları, Avrupa'da yükselen ırkçılığın, İslam düşmanlığının sadece birer işaretidir. Şunu herkes bilmelidir ki yapılanların cevabı en sert şekilde verilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

YENİ SİSTEM ŞART

Artık Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını belirten Köktaş, son 15 yılda elde edilen başarıların, hizmetlerin kat kat artarak devam etmesi için yeni bir sistemin şart olduğunu, bunun da yolunun 16 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasından geçtiğini söyledi.

Programlara, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, Bizim Artvinliler Derneği Başkanı Levent Ertürk, esnaflar, vatandaşlar ve ilçe teşkilat üyeleri katıldı.

SIRADAKİ HABER
}