HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Artık eski Türkiye yok'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Artık eski Türkiye yok'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 'Ne zaman ki şahsiyetli, kimlikli, nitelikli, omurgalı bir dış politika izleyip de 'kardeşim artık karşınızda eski Türkiye yok, yeni Türkiye var' dediğinizde kıyamet kopuyor' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Artık eski Türkiye yok'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halkoylaması hakkında bilgilendirme toplantılarına 19 Mayıs İlçesi'nde devam etti.

Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve partililerle birlikte ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Kırcalı, 16 Nisan’da yapılacak halkoylaması hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yapılmak istenen düzenlemenin özünün milletin iktidarını gizli veye açık hiçbir odakla paylaşmamak olduğunu ifade eden Kırcalı, "Bir daha hiçkimse milletten yetkisini almıyorsa kendisini iktidara ortak, hatta iktidarın büyük ortağı görmeyecek, gösteremeyecek" dedi.

BİZE İNSAN HAKKI DERSİ VEREMEZLER

Avrupa’nın tutumunu da eleştiren ve karşılarında artık eski Türkiye'nin olmadığını ifade eden Kırcalı, şu ifadelere yer verdi: "Hollanda’nın yaptıklarına hepimiz şahit olduk. Böylesine bir ülkenin Avrupa’nın değerlerini savunarak, insan haklarını ileri sürerek bize insan hakları dersi verme gibi bir hakkı yok. Cumhurbaşkanımız da, başbakanımız da gereken cevabı verdiler. Alışmışlar ezik, silik, her söylenene 'evet' diyen Türkiye’ye alışmışlar. Ne zaman ki şahsiyetli, kimlikli, nitelikli, omurgalı bir dış politika izleyip de ‘kardeşim artık karşınızda eski Türkiye yok, yeni Türkiye var’ dediğinizde kıyamet kopuyor" dedi.

SEÇEN KİŞİ NEDEN SEÇİLMESİN?

Yeni Anayasa'da seçilme yaşının önemine değinen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ise, "15 Temmuz akşamı tankların altına yatarak vatanlarını canı pahasına savunan gençlerimiz, tabi ki siyaset de yapacak, meclise de girecek. Parti olarak 18 yaşındaki gençlerimize seçme hakkını biz tanıdık. Bugün de seçebilene, seçilebilmesini de beraberinde getiriyoruz. 'Seçen kişi neden seçilmesin?' diyoruz. 'Eğer 18 yaşındaki bir kişi beni seçebiliyorsa, ben de onu seçilebilmeliyim' diyoruz ve 18 yaşında kadar indiriyoruz seçilebilme yaşını. Kendini kanıtlamış, becerikli, temsil kabiliyeti yüksek bir genç çıktığı zaman ona yaşını sormayacağız’’ dedi.

SIRADAKİ HABER
}