HaberlerSamsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı: 'Doğal varlıkları önesiyoruz'

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı: 'Doğal varlıkları önesiyoruz'

Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, 'Samsun Valiliği olarak, ilimizin sahip olduğu doğal varlıkların korunmasına ve geliştirilmesine önem veriyoruz' dedi

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı: 'Doğal varlıkları önesiyoruz'

Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer'den yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı. Kubalı, Samsun’da bulunan doğal güzelliklerin korunmasına büyük önem verdiklerini ifade etti.

BÜYÜKŞEHİRE DEVREDİLDİ

Samsun'un sahip olduğu doğal varlıkların korunması ve geliştirilmesine Samsun Valiliği olarak çok önem verdiklerini ifade eden Kubalı, Kızılırmak Deltası başta olmak üzere ilde bulunan 5 tabiat parkının doğal güzelliklerinin korunarak, halkın kullanımına açılmasını amaçladıklarını ifade etti. Kubalı, 19 Mayıs İlçesi’nde bulunan Sarıgazel Tabiat Parkı'na Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından kır lokantası yapıldığını ve işletilmek üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne protokolle devredildiğini kaydetti.

YÜRÜYÜŞ YOLLARI YAPILACAK

Kubalı, Sarıgazel Tabiat Parkı'nda ayrıca bir mescit ve bebek bakım odası yapıldığını, Samsunlu vatandaşların Sarıgazel Tabiat Parkı'nda güzel bir tatil günü geçirebileceğini söyledi. 2017 yılı içinde Sarıgazel Tabiat Parkı'na yürüyüş yolları ve kuş gözetleme merkezlerinin de yapılacağını dile getiren Kubalı, “Ayrıca tabiat parklarına yürüyüş yolları, kuş gözetleme merkezleri ve doğa eğitim merkezleri dışında herhangi bir yapının inşa edilmesi yasak” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}