HaberlerDüşevi Oyuncuları'ndan muhteşem repertuar

Düşevi Oyuncuları'ndan muhteşem repertuar

Düşevi Oyuncuları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'ne kısa bir süre kala bu ay için dolu dolu bir repertuara imza attı

Düşevi Oyuncuları'ndan muhteşem repertuar

1998 yılında Samsun’da kurulan ve Cumhuriyet sonrası perdelerini kesintisiz en uzun süre açmayı başaran tiyatrosu olan Düşevi Oyuncuları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü yaklaşırken müthiş bir repertuar düzenledi.

BİMARHANE KAPALI GİŞE

Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın yönettiği, “Bu toprakların gerçek sahiplerinin oyunu” sloganı ile çıkan, Ermeni, Türk, Balkan ve Rum dört akıl hastasının Nisan 1919 yılında İstanbul’un işgali sırasında Üsküdar Toptaşı Bimarhanesi'nde başlarından geçen geçen trajikomik hikayeyi anlatan Bimarhane oyunu dünya prömiyeri yaptığı tarihten beri Salı ve Cuma günleri kapalı gişe oynuyor.

DOĞUM, DÜĞÜN VE ÖLÜM

2015 yılından beri oynanan, Samsun’da yaşanan gerçek kadın hikayelerinden yola çıkarak Tamer Baran’ın yazdığı, Cem Kaynar’ın yönettiği “Doğum, Düğün ve Ölüm” oyunu, Tunceli Valiliği'nin daveti ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Tunceli’de gösterim yaptı. Oyun 15 Mart Çarşamba günü de Samsun’da sahnelenecek.

YEDİ YILDIR SAHNEDE

Güngör Dilmenin “Ben Anadolu” adlı eserinden uyarlanan, Hakan Alkan'ın yönettiği “Anadolu Kadınları” oyunu İstanbul’da 8 ayrı yerde, Ankara, Antalya, Bursa, Tokat, Tekirdağ, Kırklareli, Ordu, Giresun, Çanakkale gibi birçok kentte gösterimde bulundu.

"KAÇAKLAR" SAMSUN’DA BİR İLK

Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Bursa Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Volkan Çetinkaya’nın yönettiği “Kaçaklar”, Samsun’da ilk kez sabit günde sabit saatte oynanan çocuk oyunu olması ve Black Light tekniği ile sergilenmesi noktasında herkesi etkilemeyi başarıyor. Oyun her pazar saat: 15.00‘da oynanıyor.

Oyunlarını Samsun Bulvar AVM’de “Düşevi Bulvar Sahne’de” oynayan Düşevi Oyuncuları, Canik Tiyatro Festivali, Ezgi Koleji 27 Mart Etkinliği, Amasya Üniversitesi 27 Mart Etkinliği de dahil mart ayında toplam 16 gösterim yapacak.

SIRADAKİ HABER
}