HaberlerOrdu HaberleriOrdu'da 'Anne Üniversitesi' başladı

Ordu'da 'Anne Üniversitesi' başladı - Ordu Haberleri

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) iş birliğiyle düzenlenen 'Anne Üniversitesi' projesi kapsamında ilk ders yapıldı.

Ordu'da 'Anne Üniversitesi' başladı

Ordu Üniversitesinde 8 hafta boyunca öğretim görevlileri tarafından verilecek derslerin ilkini Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şevket Metin Kara ile birlikte başlattılar.
İlk derse katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, annelerin toplumun en önemli bireyleri olduğunu belirtti. Tekintaş, 'TÜİK'in ilimiz için verdiği boşanma oranlarının oldukça yüksek ve ilimizin Türkiye sıralamasında ilk 10 içerisinde yer alması bizleri fazlasıyla üzdü. Altınordu Belediyesi olarak bunun önüne geçebilmek ve süreci doğru yönetebilme adına 'Anne Üniversitesi'ne başlamak istedik. Ordu Üniversitemiz ile yaptığımız iş birliği sayesinde bu sosyal projemizi bugün hayata geçirmiş bulunuyoruz. Proje ile aile içi eğitim başta olmak üzere, aile içi iletişim, çocuk gelişimi, çocukların eğitimi, sağlık konusunda ailelerin daha mutlu hale getirilmesi noktasında önemli bir mesafe kazandırılacaktır' dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şevket Metin Kara da anneleri eğitmenin toplumu eğitmek olduğunu vurgulayarak, 'Anneyi eğittiyseniz, çocuğu eğitmişsinizdir. Çocukları eğitmek de geleceği eğitmektir. Türk toplumunda, aile toplumun temeli, ailenin temeli de annedir. Anneyi eğitmekte en doğru ve en kalıcı yatırım olsa gerek. Ben başta Rektörümüz Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve Altınodu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş olmak üzere, Üniversitemizin öğretim görevlilerine yaptıkları özverili çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Projeden oldukça memnun olduklarının ifade eden anneler ise, 'Böyle bir proje içinde yer almaktan çok mutluyuz. Üniversite hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Burada öğrendiğimiz bilgileri kendi ev hayatımızda ve aile yaşantımıza yansıtarak daha mükemmel bir aile yapısını oluşturacağımızdan eminiz' şeklinde konuştular.

Ordu’da ‘Anne Üniversitesi’ başladı

SIRADAKİ HABER
}