HaberlerMalatya HaberleriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık: - Malatya Haberleri

MÜSİAD Malatya Şubesi ziyaretinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 16 Nisan'ın Türkiye'nin yeniden değişiminin ve dönüşümünün tarihi olacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret ederek Genel Kurulun ardından MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığına seçilen Hüseyin Kalan'ı ve yönetimini tebrik etti.
Ziyarette konuşan Çalık referanduma değinerek, 16 Nisan'ın Türkiye'nin yeniden değişiminin ve dönüşümünün tarihi olacağını söyledi.

'Parlamenter sistem artık çürüdü'
Parlamenter sistemin miadını doldurduğunu kaydeden Çalık, parlamenter sistemin artık çürümeye yüz tuttuğunu belirterek, 'Böyle bir dönemde yeni bir hükümet sistemine olan inancımız aşikar. Milletimiz tarafından da bu kabul görmüş vaziyette' ifadelerini kullandı.

'CHP Genel Başkanı Anayasayı bir daha okusun'
Devletin rejimiyle ilgili bir sorunlarının olmadığını dile getiren Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirerek, 'Bu konuda yalan beyanlarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına da Anayasanın 1., 2., 3. ve 4. maddelerini okumasını tavsiye ediyoruz. Ancak okusa da anlayabilecek mi onu da bilmiyoruz. Biz bu 18 maddeyi meclisin gündemine getirmeden önce def'aten konuştuk, komisyonda görüştük, mecliste görüştük, her platformda yeni sistemin ne getireceğini anlattık fakat CHP Genel Başkanı yapılacak olan değişimi ya anlamadı ya okuyamadı ya da okuduğunu anlamadı. Ama Allah'a hamdolsun bizim milletimiz hem okur hem yazar. İnşallah 16 Nisan'da da milletimiz kendi iradesini güçlü bir şekilde evet olarak sandığa yansıtacak. 16 Nisan'da ülkemizin üzerinde oynanan oyunları ve kara bulutları bertaraf etmek hepimizin elinde, bu mesele bir milli egemenlik meselesi, bir kişinin ya da bir siyasi partinin meselesi değil. Bunun en önemli göstergesi Avrupa'nın bize takınmış olduğu ve 'hayır'dan yana almış olduğu tavırdır. Avrupa 'hayır' kampanyaları yürütenlere bütün kapıları açarken, yurt dışında yaşayan kardeşlerimizle bir araya gelmek isteyen bakanlarımıza kapıları kapatıyor. Bu Avrupa'da demokrasinin tamamen çöktüğünü gösterir. Ben milletimizin tüm bunlara 16 Nisan'da çok iyi bir şekilde cevap vereceğinden eminim' dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan ise MÜSİAD hakkında bilgi vererek, 'MÜSİAD ailesi olarak Türkiye genelinde 81 ilin hemen hemen tamamında, yurt dışında da 63 ülkede 160 yakın temsilcilik ile ekonomik bir kuruluşuz. Türkiye ölçeğinde ciddi bir ekonomi ve istihdamımız mevcuttur' ifadelerini kullandı.
Ziyarette söz alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da MÜSİAD'ın önemine dikkat çekerek, MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığına yeni seçilen Hüseyin Kalan'ı tebrik etti. Başkan Çakır, 'Geçmişte olduğu gibi inşallah önümüzdeki süreçte de MÜSİAD hem ülkemizde hem de ilimizde güzel çalışmalara imza atar' şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık:

SIRADAKİ HABER
}