HaberlerMardin HaberleriMardin şehitlerine tören

Mardin şehitlerine tören - Mardin Haberleri

Mardin'de şehit düşen 3 askerin cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Mardin şehitlerine tören

Mardin-Diyarbakır karayolunun Mazıdağı Üçyol mevkiinde PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Erkan İmalı (23), Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Mahmut Yıldırım ve 4.kattaki evinin balkonundan düşerek şehit olan Uzman Onbaşı Abdullah Özçelik için tören düzenlendi.
Mardin Havaalanı'nda saat 18.30 başlayan törene Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Zafer İzcan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Kurmay Albay Komutanı Altan Er, il protokolü, STK temsilcileri, bazı vatandaşlar ve şehitlerin aileleri katıldı.
Şehitlerin bayrağa sarılı cenazesinin katafalka konulması ile başlayan törende daha sonra şehitlerin özgeçmişleri okundu. Silah arkadaşları adına konuşan Jandarma Yüzbaşı Gökay Türksönmez, milletin birliği ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için binlerce şehit verildiğini belirterek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkeyi muhafaza etme kararından asla vazgeçmeyeceğini söyledi.
Tören, Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek'in yaptığı duadan sonra şehitler için silah arkadaşları ve halktan alınan helallik istemesiyle sona erdi.
Tören sonunda Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Mahmut Yıldırım'ın eşi, tabuta sarılarak, 'Biz bir ölürüz, bin diriliriz' diyerek gözyaşı dökerken, Uzman Çavuş Abdullah Özçelik'in babası tabutun başında fenalaşarak yere yığıldı. Tören alanında bekleyen sağlık ekipleri, fenalaşan şehit ailelerine müdahale etti.
Törenin ardından Jandarma Uzman Çavuş Erkan İmalı'nın naaşı Kahramanmaraş'a, Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Mahmut Yıldırım'ın naaşı Kayseri'ye ve Uzman Onbaşı Abdullah Özçelik'in naaşı Nevşehir'e uğurlandı.
Mardin-Diyarbakır karayolunun Mazıdağı Üçyol mevkiinde PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Erkan İmalı (23), Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Mahmut Yıldırım şehit düşmüştü. Saldırıdan hemen sonra 70. Mekanizma Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda 4. kattaki evinin balkonunda düşen Uzman Onbaşı Abdullah Özçelik de şehit olmuştu.

Mardin şehitlerine tören

SIRADAKİ HABER
}