HaberlerCanik Belediye Başkanı Osman Genç: 'Evet' açık ara önde

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: 'Evet' açık ara önde

Sokak sokak, ev ev vatandaşlarla buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 16 Nisan'da sandıktan evet çıkacağını belirterek, 'Gittiğimiz her yerde görünüyor ki evet oyu açık ara önde. 16 Nisan, Türkiye'nin miladı olacak' dedi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: 'Evet' açık ara önde

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu öncesi ilçede ev ev, sokak sokak gezerek vatandaşlardan evet oyu isteyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, referandum çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde bir çay ocağında ve Uludağ Mahallesi'nde ev toplantısında vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlara yeni sistemin gerekliliğini anlatan Başkan Genç, gittikleri her yerde vatandaşların 'evet' dediğini belirtti.

TÜRKİYE'NİN MİLADI OLACAK

Anayasa değişikliği referandumuna sandıktan 'evet' çıkması durumunda Türkiye'nin geleceğinin çok daha iyi olacağını ifade eden Başkan Genç, "16 Nisan'a kadar sistem ile alakalı vatandaşlarımıza bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz. Ancak halkımız kararını şimdiden vermiş görünüyor. Devlet ile milleti birleştirecek bir anayasaya 'evet' diyoruz. Halkımız sürece son derece bilinçli ve milli yaklaşıyor. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızın 'evet'e büyük bir teveccühü var. Görünüyor ki, 16 Nisan'da evet oyu açık ara önde olacak. 16 Nisan Türkiye'nin miladı olacak" dedi.

HEDEFİMİZ 2023

Avrupa'nın 'evet'e karşı çıkmasını ve 'hayır'ı desteklemesini değerlendiren Başkan Osman Genç, "Bizim hedefimiz 2023. Batı bunu çok iyi biliyor. Allah’ın izni ile kısa süre sonra dünyanın en zengin ülkelerinden biri haline geliyoruz. 2071'de de ecdadımız Osmanlı’nın dünyaya hükmettiği gibi bizim de çocuklarımız dünyaya yön verecek hale gelecek. Neden 'evet' dememiz gerektiğini çevremizdekilere anlatalım. Hiçbir şey diyemiyorsak, bir 'hayır'ı savunanlara bakalım, bir de 'evet'i savunanlara" diye konuştu.

TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin lider ve öncü ülke olma yolunda hızla ilerleyeceğine vurgu yapan Başkan Genç, "Lider ülke rolümüzü sürdürüyoruz. Özellikle Avrupa’nın 'hayır' için çabaladığı şu günlerde evet oyunun Türkiyemiz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bu anlamda büyük Türkiye olmamızı engelleyen her şeyi bertaraf etmeliyiz. Bu sebepten ülke halkı olarak büyük Türkiye için hep beraber elele verip yeni anayasa değişikliğine 'evet' demeliyiz" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}