HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Saldırı altındayız'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Saldırı altındayız'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Esenler'de, hayır çalışması yapmak için dolaşan minibüse saldırdılar. Giresun'da bir kahvehanede bir milletvekilimize saldırı oldu. Bunların hepsi, siyasi arenaya kin ve nefretin hakim olmasından kaynaklanıyor' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Saldırı altındayız'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, referandum çalışmasına Salıpazarı'nda devam etti. İlçe örgütünü ziyaret eden, sonrasında vatandaşlarla bir araya gelen Akcagöz, referandum gününün yaklaşması ile birlikte siyasi atmosferin daha da gerildiğini söyledi.
Akcagöz, "Millet birbirine düşman edilmek isteniyor. 'Evet' diyen de, 'hayır' diyen de bu memleketin öz evladıdır. İnsanları birbirinden ayırmaya ve farklı fikirlerde oldukları için ayrıştırmaya gerek yok. Ancak referandum sürecine kin ve nefret duyguları hakim. Bu bizi oldukça üzüyor. Tehditler havada uçuşuyor. Milletin 'evet' deme zorunluluğu mu var? O halde hiç referandum yapmayalım, direkt sonucu açıklasınlar" dedi.

FEYZİOĞLU'NUN AYAKTA ALKIŞLIYORUM

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun tehdit edildiğini öne süren Başkan Akcagöz, "Hayır demek terör örgütlerine destek vermektir' diye kışkırtıcı sözler ediyorlar. Bundan sonra yaşanacak her türlü provakasyonun sorumlusu bizzat bu sözleri sarf edenlerdir. Bu, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek demektir. Metin Feyzioğlu'nun, Erdoğan'a karşılık olarak, 'evet çıkarsa nasıl bir ülkede yaşayacağımızı gösterdiniz' sözlerini de ayakta alkışlıyorum. Bir hukuk adamı başka ne desin? Gitgide dozunu arttırdıkları bir baskı var. Referandum sürecinde bu baskılar hüküm sürüyor. Esenler'de, hayır çalışması yapmak için dolaşan minibüse saldırdılar. Giresun'da bir kahvehanede bir milletvekilimize saldırı oldu. Bunların hepsi, siyasi arenaya kin ve nefretin hakim olmasından kaynaklanıyor ve sorumluları da malumdur" dedi.

HALKIMIZ GERÇEKLERİ GÖRÜYOR

Salıpazarı'nın referandumda sürpriz yapacak ilçelerden biri olacağını belirten Akcagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Salıpazarı sandığından çıkacak sonuç, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkı sunacak. Salıpazarı'ndan güçlü bir 'hayır' bekliyorum. Vatandaşımız, neyin ne olduğunun farkında. Anayasa değişikliğinin kendisine bir fayda getirmeyeceğini görüyor. Salıpazarı, geçtiğimiz yıllarda bir çok şehit verdi. Artık şehit acısı yaşamak istemiyor. 15 yıldır artan terör olaylarının farkında ve 'Hayır diyenler terörden yana tavır alırlar' sözüne bu nedenle gülüp geçiyor."

SIRADAKİ HABER
}