HaberlerAntalya HaberleriŞehit Ömer Halisdemir parkı hizmete girdi

Şehit Ömer Halisdemir parkı hizmete girdi - Antalya Haberleri

Antalya'nın Alanya ilçesinde 15 Temmuz'un başkahramanı Astsubay Şehit Ömer Halisdemir'in isminin verildiği park açıldı.

Şehit Ömer Halisdemir parkı hizmete girdi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 15 Temmuz'un başkahramanı şehit Ömer Halisdemir'in ismini Sugözü Mahallesi'ne yeni yapılan parka verdi.

5 bin 770 metrekare alana inşa edildi
Alanya Belediyesi tarafından Sugözü Mahallesi 610 Cadde'ye yapılan Şehit Ömer Halisdemir Parkı, 5 bin 770 metrekarelik alana inşa edildi. Yeni yapılan parkta çocuklar için her şey düşünülürken, aileler için de piknik alanları ve dinlenme bankları yapıldı.

Satranç masaları olacak
Şehit Ömer Halisdemir Parkı'nda çocuk oyun grupları, spor aletleri ve basketbol sahasının yanı sıra çocuklar için oluşturulan özel alanda satranç masaları da olacak. Ahşap alanı tamamen oluşturulan satranç alanına, özel olarak hazırlanan satranç masaları da önümüzdeki günlerde eklenecek. Parka renk katması beklenen bir başka yapı ise çardak unsuru olacak. Hem çocukların hem de ailelerin dinlenme alanı olarak kullanabileceği çardağın da önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanarak hizmete sunulacağı açıklandı.

Yücel: 'Hizmetlerimizle birlikte değerlerimizi de yaşatmaya devam edeceğiz'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yapımı tamamlanan Şehit Ömer Halisdemir Parkı'nın 7'den 70'e bütün vatandaşlara hizmet edeceğini söyledi. Başkan Yücel, 'Alanya Belediyesi olarak hem çocuklarımıza hem de vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Son olarak Sugözü Mahallesi'nde yapımı tamamlanan parkımızı hizmete sunduk. Hizmetlerimizle beraber şehrimizin ve ülkemizin değerlerine de sahip çıkıyoruz. Bu bağlamda Şehit Ömer Halisdemir'in ismini bu parkımıza verdik. Parkımızın çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim' dedi.

Şehit Ömer Halisdemir parkı hizmete girdi

SIRADAKİ HABER
}