HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Gençlere güveniyoruz'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Gençlere güveniyoruz'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, '18 yaşındaki gençlerimizin seçilme hakkı tanınmasını eleştiriyorlar, çünkü gençlerimize güvenmiyorlar. Bu yaşta iş kuran, çalışan, evlenen ve seçme hakkı bulunan gençlerimizin, seçilme hakkı olamaz mı?' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Gençlere güveniyoruz'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çarşamba'da faaliyet gösteren tekstil firmalarını ziyaret ederek çalışanlarına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattı. Köktaş, kendisine iletilen sorulara da yanıt verdi.

İSTİKRAR EKONOMİYE DE YANSIDI

İlçede faaliyet gösteren Hira Tekstil, Kavakdibi Tekstil ve Er&Do Tekstil Fabrikaları'nı ziyaret eden Köktaş, istihdam sağlayan firma yetkililerine teşekkür etti. AK Parti Hükümetleri'nin sağladığı teşvik paketleri ve kanunlarla işverenin mali yükünü azaltarak elini güçlendirdiğini ve yeni yatırımların hızlandığını belirten Köktaş, "Ülkemizde AK Parti iktidarları ile birlikte sağlanan siyasi istikrar, ekonomiye güçlü bir şekilde yansıdı. 2001'de Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan merhum Bülent Ecevit arasında yaşanan Anayasa kitapçığı fırlatılması ile birlikte çıkan gerilim, ülke ekonomisin de nelere mâl olduğunu unutmamak gerekir" dedi.

NEDEN OLAMIYOR?

Oylanacak Anayasa değişikliğinde 18 yaşındaki gençlere seçilme hakkı tanındığını fakat bir kesimin buna karşı çıktıklarını hatırlatan Köktaş, "Onlar 18 yaşındaki gençlerimizin seçilmesini eleştiriyorlar, çünkü gençlerimize güvenmiyorlar. Sormak istiyorum, gençlerimiz, medeni kanunumuza göre 18 yaşından itibaren reşit kabul ediliyor. Yani bu gencimiz iş kurabilir, çalışabilir, evlenebilir, askere gidip vatan hizmeti yapabilir ama seçimde aday olamaz, seçilip görev yapamaz. Neden, seçme hakkı bulunan gençlerimizin, seçilme hakkı olamaz mı? Bakın burada çalışan genç kardeşlerimiz işlerini başarıyla yapıyor. Biz diyoruz ki gençlerimiz siyasete aktif olsunlar, bilgili, kültürlü, temsil kabiliyeti kazansınlar ve yaşıtlarına örnek olsunlar. Bizler bunu diyoruz. Bunun için biz her zaman gençlerimize güvendik, güvenmeye de devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}