HaberlerSamsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı: 'Tüketici hakkını aramalı'

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı: 'Tüketici hakkını aramalı'

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, 'Vatandaşlar, tüketici hakem heyetlerine her konuda şikayetlerini bildirebilirler. Tüketici hakkını aramazsa devlet kendiliğinden tüketicinin hakkını arayamaz' dedi

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı: 'Tüketici hakkını aramalı'

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı ve Yönetim Kurulu üyeleri, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü dolayısıyla Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı TÜKODER Samsun Şubesi’ne teşekkür eden Kubalı, tüketici haklarının önemli olduğuna vurgu yaparak, tüketicinin hakkını araması gerektiğini belirtti.

KALİTELİ ÜRETİM VE TÜKETİM VURGUSU

Evrensel hakların elde edilmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Yaktı, kaliteli üretim ve kaliteli tüketim vurgusu yaptı. Yaktı, “Temel haklarımızın ve gereksinimlerimizin giderilmesi çok önemli. Sağlık ve güvenlik hakkı, ekonomik çıkarlarımızın korunması, temel eğitim hakkı ayrıca sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımız var. 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

ŞİKAYETÇİ OLMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Hakan Kubalı ise tüketici haklarının önemli olduğuna vurgu yaparak, “Devasa holdinglerin ve uluslararası şirketlerin ürünlerinin satıldığı bir ortamda, tüketicilerin bu alanda korunması son derece önemli. Devletin görevi ise tüketiciyi korumak ve bu konuda gerekli görevleri almak. Bu konuda zaten bir yasamız var, tüketicilerin de yasal haklarına sahip çıkması çok önemli. Vatandaşların, valilik ve kaymakamlıklarda kurulan tüketici hakem heyetlerine dilekçeyle başvurarak, her konuda şikayetlerini bildirmeleri ve haklarını aramaları gerekiyor. Tüketici hakkını aramazsa devlet kendiliğinden tüketicinin hakkını arayamaz. Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi çok önemli. Tüketiciler, şikayetçi olmaktan asla çekinmesinler” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}