HaberlerSamsun'da evinde çalıntı tabanca ele geçen şahıs hakkında flaş karar!

Samsun'da evinde çalıntı tabanca ele geçen şahıs hakkında flaş karar!

Samsun'da polisin bir soruşturmayla ilgili evinde yaptığı aramada çalıntı kurusıkı tabanca ele geçen bir kişi ile akrabası gözaltına alındı.

Samsun'da evinde çalıntı tabanca ele geçen şahıs hakkında flaş karar!

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Tepecik Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, D.A.'nın (54) evinden 1 adet kurusıkı tabanca çalındı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, Derebahçe Mahallesi'nde bulunan D.G.(50)'nin evinden bir hırsızlık soruşturmasıyla ilgili yaptığı aramada 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirdi. Söz konusu tabancanın başka bir yerden çalınmış olabileceğini düşünen polis, üzerindeki seri numarasından yola çıkarak İstanbul'dan bir av bayisinden Samsun'daki R.İ.A.'ya ait olduğunu ortaya çıkardı. R.İ.A.'nın yapılan araştırmada evinden daha önce takılar ve kurusıkı tabanca çalınan D.A.'nın oğlu olduğu tespit edildi. Olayla ilgili olarak kurusıkı tabancayı çaldığı iddia edilen D.G. ile akrabası H.P.(25) gözaltına alındı. H.P., yaşı küçük olduğu için Samsun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine telim edildi.

Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen H.P. savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakılırken, nöbetçi mahkemeye ifade veren D.G. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

SIRADAKİ HABER
}