HaberlerGaziantep HaberleriCumhurbaşkanı Erdoğan'ın kutladığı şair, Çanakkale şiirine klip çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kutladığı şair, Çanakkale şiirine klip çekti - Gaziantep Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutladığı Gaziantepli şair, yazdığı Çanakkale şiirine kendi imkanları ile klip çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kutladığı şair, Çanakkale şiirine klip çekti

Nurdağı ilçesinde bulunan Şatırhüyük Merkez Cami'de imamlık yapan Murat Tug (56), 18 Mart 2015 tarihinde yapılan Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıldönümü kutlamalarında, Dur Yolcu anıtındaki yazıdan dolayı duygulanarak 14 kıtalık bir şiir yazdı. 'Dur yolcu' ismini verdiği şiirini sosyal medyada da paylaşan imam Murat Tug, daha sonra ise aynı isimle Necmettin Halil Onan'ın da şiir yazdığını öğrendi. Onan'ın şiirinin devamı gibi görülmesini isteyen Tug, şiirini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da ulaştırmayı başardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 polisin şehit, 100'ün üzerinde yaralının olduğu Elazığ'daki patlamanın yaşandığı 18 Ağustos tarihinde Tug'u telefonla arayarak, şiirinin çok beğendiğini söyledi.

Erdoğan, klip çekilmesini istedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şiiri çok beğendiğini söyleyerek, Tug'dan şiirine klip çekmesini de istedi. Telefon görüşmesi nedeniyle büyük bir mutluluk ve heyecan yaşayan Tug, yazdığı şiire klip çekmek için gerekli çalışmalara başladı. Tug, Erdoğan'ın isteği üzerine 6 ayda şiirine klip çekti. Klibini sosyal medyadan da paylaşan Tug'un şiiri dinleyenlerin ve klibi izleyenlerin beğenisini topluyor.
Tug, milli ve manevi duygularla uzun yıllardır vatan meseleleri konusunda şiirler yazdığını belirerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın manevi desteğinin ise azmini arttırdığını ifade edip teşekkür etti.
Tug tek isteğinin ise yazdığı şiirlerden birini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birebir okumak olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutladığı şair, Çanakkale şiirine klip çekti

SIRADAKİ HABER
}