HaberlerMalatya HaberleriAK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı: - Malatya Haberleri

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, 'Anayasa yapmak, millete ait tekel bir haktır. Ancak maalesef millet bu hakkını hiçbir zaman kullanamamıştır. 16 Nisan Halk Oylamasında söz de, karar da, yetki de millette' dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya Cevatpaşa ve Topsöğüt'te mahalle sakinleri ile buluştu.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıların ilki Cevatpaşa Mahallesinde gerçekleştirildi. Burada mahalle sakinlerine hitap eden Milletvekili Şahin, bugüne kadar sırtlarını her zaman millete dayadıklarını vurguladı. 16 Nisan'ın milletin davası olduğuna dikkat çeken Şahin, '16 Nisan seçimi ne milletvekilliği ne belediye başkanlığı ne de muhtarlık seçimidir. 16 Nisan, milletin seçimidir. Millet sandığa giderek geleceğini teminat altına alacak ve Türkiye'nin yeniden dirilişine vesile olacaktır. Hayır cephesine iyi bakın. Hayır cephesinde kim var, iyice öğrenmek gerekiyor. Hayır cephesinde tüm Avrupa var. FETÖ var, PKK var. Ermeni lobisi, faiz lobisi var. Sorsanız neye karşı olduklarını bile bilmezler. Dolayısıyla unutmayın; sadece Türkiye'nin değil kanları akıtılan dünya mazlumlarının da umutları Recep Tayyip Erdoğan ve yapılacak değişikliklerdir' ifadelerini kullandı.
Malatya'nın referanduma büyük destek vereceğine yürekten inandığını da kaydeden Şahin, 'Neden inanıyorum? Çünkü Malatya bugüne kadar her zaman iyinin ve doğrunun yanında yer almıştır' dedi.
AK Partili temsilcilerin bir sonraki durağı ise Topsöğüt Mahallesi oldu. Burada gerçekleştirilen ev ziyaretine ilgi yine oldukça yoğundu.
Ziyarette söz alan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, anayasa yapmanın millete ait tekel bir hak olduğunu vurgulayarak 'Ancak maalesef millet bu hakkını hiçbir zaman kullanamamıştır. Bugüne kadar vatandaşımız, halkımız, milletimiz egemenliğin sahibi olmasına rağmen anayasa yapma hakkını hiçbir zaman kullanamamış. Geçmişe dönüp baktığımızda anayasaların hemen hemen tamamının darbe süreçlerinde hazırlandığını ve yürürlüğe konduğunu görürüz. İşte bu noktada biz yine '16 Nisan' diyoruz. Diyoruz ki 16 Nisan'da halk kendi anayasasını yapacak. Söz de karar da yetki de milletin olacak. Ve biz aynı zamanda inanıyoruz ki Malatya yerli ve milli anayasasına sonuna kadar sahip çıkacak. Malatya egemenliğin kendisine vermiş olduğu 'anayasa yapma hakkı'na sonuna kadar sahip çıkacak. Allah hepinizden razı olsun' şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

SIRADAKİ HABER
}