Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ankara haber: Sincan Belediyesi Çanakkale şehitlerini andı

Ankara haber: Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 'Çanakkale sadece bir savaş cephesi değildir. Çanakkale yeniden doğuşun, bir olmanın, diri olmanın ruhudur' dedi.

Sincan Belediyesi Çanakkale şehitlerini andı
Ankara haber:
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü ve bu şanlı zaferde şehit olan kahramanlar, Sincan'da yad edildi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın ev sahibi olduğu programa AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ve binlerce vatandaş katıldı. Bahri Özüpek'in sunuculuğunu üstlendiği program, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisiyle başladı. Sincan Kapalı Spor Salonu'nda mehteran gösterisinin ardından Kur'an okundu. Yüreklerin Şehitleri Anma Programı'nda kahraman Mehmetçiklerin canlarını korkusuzca ortaya koyup 'Ölmek var dönmek yok' dedikleri kutsal mücadeleyi şiirlerle anlatan İbrahim Sadri, Sincanlılara unutulmaz anlar yaşattı. Programda Çanakkale ruhu kum sanatıyla da pekişti. Ramazan Yumrutepe'nin sıra dışı kum gösterisiyle akıllara kazınacak anlar yaşandı. Duaların bir an bile kesilmediği programda İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül de sohbet ve dualarıyla şanlı kahramanları minnetle andı.
Programda Sincan Belediyesince ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim, mektup ve bilgi yarışmalarında dereceye girenler de ödüllendirildi. Başarılı öğrencilere ödülleri Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halik Yüksel ve AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç tarafından verildi.

'Çanakkale yeniden doğuştur'
Tarihin ve kültürün aktarılması konusunda sık sık çalışmalar yapan Sincan Belediye Başkanı Tuna, Çanakkale Zaferi'nin sadece bir savaş olmadığının altını çizdi. Tuna, 'Çanakkale sadece bir savaş cephesi değildir. Çanakkale yeniden doğuşun, bir olmanın, diri olmanın ruhudur. Çanakkale yeniden millet olmanın destanıdır. Bizler tüm dünyaya meydan okuyan, vatan bildiğimiz toprakları kanla sulayıp düşmana ezdirmemiş bir neslin torunlarıyız. Bizlerin görevi ecdadımızı anmak ve bu destanı yeni nesillere ilelebet aktarmaktır' ifadelerini kullandı.
15 Temmuz hain darbe girişimine de vurgu yapan Tuna, '102 yıl önceki savaş bir daha karışımıza çıktı. 15 Temmuz gecesi Haçlı seferleri yeniden hortladı. 100 yıl öncenin rövanşını o gece almaya çalıştılar. Ancak aziz milletimiz buna izin vermedi' diye konuştu.
Başkan Tuna, '100 yıl önceki savaş bugün hala devam ediyor ve etmeye devam edecek. Sizler en iyi cevabı 16 Nisan günü iradenizi göstererek sandıkta vereceksiniz' dedi.

Sincan Belediyesi Çanakkale şehitlerini andıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

3 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

YANLIŞLIKLAR

4 YANLIŞLIKLAR...

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

5 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

Samsun Limanının tarihi yazılacak

7 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

8 Samsunspor'da galibiyet planları

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

9 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş yeni anayasayı anlattı

10 AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş yeni anayasayı anlattı


SIRADAKİ HABER