Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ankara haber: Sincan Belediyesi Çanakkale şehitlerini andı

Ankara haber: Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 'Çanakkale sadece bir savaş cephesi değildir. Çanakkale yeniden doğuşun, bir olmanın, diri olmanın ruhudur' dedi.

Sincan Belediyesi Çanakkale şehitlerini andı
Ankara haber:
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü ve bu şanlı zaferde şehit olan kahramanlar, Sincan'da yad edildi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın ev sahibi olduğu programa AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ve binlerce vatandaş katıldı. Bahri Özüpek'in sunuculuğunu üstlendiği program, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisiyle başladı. Sincan Kapalı Spor Salonu'nda mehteran gösterisinin ardından Kur'an okundu. Yüreklerin Şehitleri Anma Programı'nda kahraman Mehmetçiklerin canlarını korkusuzca ortaya koyup 'Ölmek var dönmek yok' dedikleri kutsal mücadeleyi şiirlerle anlatan İbrahim Sadri, Sincanlılara unutulmaz anlar yaşattı. Programda Çanakkale ruhu kum sanatıyla da pekişti. Ramazan Yumrutepe'nin sıra dışı kum gösterisiyle akıllara kazınacak anlar yaşandı. Duaların bir an bile kesilmediği programda İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül de sohbet ve dualarıyla şanlı kahramanları minnetle andı.
Programda Sincan Belediyesince ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim, mektup ve bilgi yarışmalarında dereceye girenler de ödüllendirildi. Başarılı öğrencilere ödülleri Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halik Yüksel ve AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç tarafından verildi.

'Çanakkale yeniden doğuştur'
Tarihin ve kültürün aktarılması konusunda sık sık çalışmalar yapan Sincan Belediye Başkanı Tuna, Çanakkale Zaferi'nin sadece bir savaş olmadığının altını çizdi. Tuna, 'Çanakkale sadece bir savaş cephesi değildir. Çanakkale yeniden doğuşun, bir olmanın, diri olmanın ruhudur. Çanakkale yeniden millet olmanın destanıdır. Bizler tüm dünyaya meydan okuyan, vatan bildiğimiz toprakları kanla sulayıp düşmana ezdirmemiş bir neslin torunlarıyız. Bizlerin görevi ecdadımızı anmak ve bu destanı yeni nesillere ilelebet aktarmaktır' ifadelerini kullandı.
15 Temmuz hain darbe girişimine de vurgu yapan Tuna, '102 yıl önceki savaş bir daha karışımıza çıktı. 15 Temmuz gecesi Haçlı seferleri yeniden hortladı. 100 yıl öncenin rövanşını o gece almaya çalıştılar. Ancak aziz milletimiz buna izin vermedi' diye konuştu.
Başkan Tuna, '100 yıl önceki savaş bugün hala devam ediyor ve etmeye devam edecek. Sizler en iyi cevabı 16 Nisan günü iradenizi göstererek sandıkta vereceksiniz' dedi.

Sincan Belediyesi Çanakkale şehitlerini andıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

4 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Sağlıkçılara izin yasağı

5 Sağlıkçılara izin yasağı

 Kavgada bir kişiyi silahla yaralayan emlakçı tutuklandı

6 Kavgada bir kişiyi silahla yaralayan emlakçı tutuklandı

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

7 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Otogarda kaçak  sigara baskını

8 Otogarda kaçak sigara baskını

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

9 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Taklit gıdalardan uzak durun

10 Taklit gıdalardan uzak durun


SIRADAKİ HABER