Yalova haber: Yalova'da 103 sanıklı FETÖ davası başladı

Yalova haber: Yalova'da 47'si tutuklu 103 FETÖ/PDY sanığının yargılanmasına başlandı. 15 gün sürecek olan duruşmanın ilk gününde sanıklar geniş güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi. Duruşmanın ilk gününde sanıkların adres tespitleri gerçekleştirildi.

Yalova'da 103 sanıklı FETÖ davası başladı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) yönelik operasyonlar kapsamında Yalova'da gözaltına alınan sanıkların yargılanmasına başlandı. Adliye salonunun yetmemesi sebebiyle Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünün toplantı salonu mahkeme salonuna dönüştürülmüştü. 103 sanıklı duruşmada tutuklu olan 47 sanık, Kandıra Cezaevinden Yalova'ya getirildi. Geniş güvenlik önlemleri altında duruşmanın yapılacağı alana alınan sanıklar, Jandarma eşliğinde mahkeme salonuna alındı.
Tutuksuz olarak yargılanacak 56 sanık ise duruşmanın başlayacağı salona kendi imkanlarıyla geldi. Enstitü girişinde oluşturulan kontrol noktasından geçen sanıklar ve sanık avukatları kendilerine ayrılan bölümden mahkeme salonuna geçti. Sanık yakınları da mahkemenin başlamasından kısa bir süre önce salona alındı. 2 bölüm halinde oluşturulan salonda sanıklar ve avukatları ile mahkeme heyetinin yer alacağı bir salon ile sanık yakınlarının duruşmayı yapılan kapalı devre yayınla televizyondan izleyecekleri bir diğer salon daha bulunuyor. Sanıklarla avukatları da salonda farklı yerlerde oturtuluyor.
Mahkemenin ilk gününde 103 sanığın kimlik tespitleri gerçekleştiriliyor. Sanıklara haklarında düzenlenen iddianamede bugün okunacak. Yarın ise sanıkların ifadeleri ve savunmalarına geçilecek. Mahkeme 15 gün içerisinde tamamlanacak. Duruşmanın son gününde ise sanıklarla ilgili kararlar açıklanacak.

Yalova’da 103 sanıklı FETÖ davası başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

1 Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

2 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

3 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

4 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

5 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

Traktörün altında can verdi

6 Traktörün altında can verdi

Samsunspor fırsat tepti

7 Samsunspor fırsat tepti

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

8 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

9 Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

Üçü de sahada

10 Üçü de sahada


SIRADAKİ HABER