Yalova haber: Yalova'da 103 sanıklı FETÖ davası başladı

Yalova haber: Yalova'da 47'si tutuklu 103 FETÖ/PDY sanığının yargılanmasına başlandı. 15 gün sürecek olan duruşmanın ilk gününde sanıklar geniş güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi. Duruşmanın ilk gününde sanıkların adres tespitleri gerçekleştirildi.

Yalova'da 103 sanıklı FETÖ davası başladı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) yönelik operasyonlar kapsamında Yalova'da gözaltına alınan sanıkların yargılanmasına başlandı. Adliye salonunun yetmemesi sebebiyle Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünün toplantı salonu mahkeme salonuna dönüştürülmüştü. 103 sanıklı duruşmada tutuklu olan 47 sanık, Kandıra Cezaevinden Yalova'ya getirildi. Geniş güvenlik önlemleri altında duruşmanın yapılacağı alana alınan sanıklar, Jandarma eşliğinde mahkeme salonuna alındı.
Tutuksuz olarak yargılanacak 56 sanık ise duruşmanın başlayacağı salona kendi imkanlarıyla geldi. Enstitü girişinde oluşturulan kontrol noktasından geçen sanıklar ve sanık avukatları kendilerine ayrılan bölümden mahkeme salonuna geçti. Sanık yakınları da mahkemenin başlamasından kısa bir süre önce salona alındı. 2 bölüm halinde oluşturulan salonda sanıklar ve avukatları ile mahkeme heyetinin yer alacağı bir salon ile sanık yakınlarının duruşmayı yapılan kapalı devre yayınla televizyondan izleyecekleri bir diğer salon daha bulunuyor. Sanıklarla avukatları da salonda farklı yerlerde oturtuluyor.
Mahkemenin ilk gününde 103 sanığın kimlik tespitleri gerçekleştiriliyor. Sanıklara haklarında düzenlenen iddianamede bugün okunacak. Yarın ise sanıkların ifadeleri ve savunmalarına geçilecek. Mahkeme 15 gün içerisinde tamamlanacak. Duruşmanın son gününde ise sanıklarla ilgili kararlar açıklanacak.

Yalova’da 103 sanıklı FETÖ davası başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Karadeniz'de kına dönüşü katliam!

1 Karadeniz'de kına dönüşü katliam!

Şehirdeki hava çok güzel

2 Şehirdeki hava çok güzel

Samsun'da düğünde İstiklal Marşı okudular

3 Samsun'da düğünde İstiklal Marşı okudular

Atakum sahilinde ceset paniği

4 Atakum sahilinde ceset paniği

Güzel günlerin habercisi

5 Güzel günlerin habercisi

Görüşmeler sürüyor

6 Görüşmeler sürüyor

Manisaspor evinde Samsun'a kaybetti

7 Manisaspor evinde Samsun'a kaybetti

Değer mi

8 Değer mi?..

İlk gol deplasmanda

9 İlk gol deplasmanda

Sönmez listede

10 Sönmez listede


SIRADAKİ HABER