HaberlerKonya HaberleriBaşkan Altay: 'Yaşlılarımızın tecrübesi gençlerimize rehber oluyor'

Başkan Altay: 'Yaşlılarımızın tecrübesi gençlerimize rehber oluyor' - Konya Haberleri

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Yaşlıya Saygı Haftası kapsamında evde yaşlı bakım merkezi ve huzurevi sakinlerinden oluşan yaşlıları gençlerle buluştu.

Başkan Altay: 'Yaşlılarımızın tecrübesi gençlerimize rehber oluyor'

Gün boyu keyifli bir vakit geçiren yaşlılar, hayat tecrübelerini gençlere paylaştı. Etkinlik kapsamında yaşlıların düğün ve gençlik fotoğrafları ile evde yaşlı bakım merkezi'nin düzenlediği etkinlerden karelerin olduğu fotoğraf sergisi ziyarete açıldı. Selçuklu Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte, köy odası şeklinde düzenlenen salon hem yaşlıların hem de gençlerin beğenisini kazandı.
Gençlik Meclisi üyelerinin yaşlılar ile buluşmasından büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 'İstiyoruz ki, sizlerle gençleri daha sık bir araya getirelim. Çünkü genç arkadaşlarımızın sizlerin görgü, tecrübe ve bilgi birikimlerinizden faydalanmaya ihtiyaçları var. Birçok şey anlatılıyor ama bunları birinci ağızdan dinlemek, onlardan duymak gençler için de önemli bir hayat tecrübesi. Yeni nesil pek dedelerini ve büyüklerini görmeden yetişiyor. Onun için sizin burada bulunmanız bizim için çok kıymetli. Başımızın tacısınız, teşekkür ediyorum, ayağınıza sağlık' dedi.

'Evde yaşlı bakım merkezi yaşlıların hizmetinde'
Selçukluda evde yaşlı bakım merkezi 7/24 hizmette. Selçuklu belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Evde Yaşlı Bakım Merkezi' ile yaşlıların kişisel temizlik, ev temizliği, küçük onarım, tadilat işleri ve gidecekleri yerlere kadar refakat edilmesi gibi ihtiyaçları yaşlı bakım merkezinde yer alan ekipler tarafından karşılanıyor. Ayrıca görevli hemşireler tarafından sağlık taramaları düzenli olarak yapılıyor. Piknik, gezi ve ev ziyaretleri gibi sosyal ve kültürel hizmetlerde evde yaşlı bakım merkezi tarafından veriliyor.

Başkan Altay: “Yaşlılarımızın tecrübesi gençlerimize rehber oluyor”

SIRADAKİ HABER
}