HaberlerHavza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'Gücümüze güç katacağız'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'Gücümüze güç katacağız'

Referandum çalışmalarına aralıksız devam eden Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Anayasa değişikliği ile ülkemizin gücüne güç katacağız' dedi

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'Gücümüze güç katacağız'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, referandum çalışmaları kapsamında AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir ile Çiftlik, Gidirli, Yağcamahmut ve Dereköy mahallelerini ziyaret ederek, anayasa değişikliğinin detaylarını anlattı.

Havza’nın referandum için kararını çoktan verdiğini belirten İkiz, “Havza ’evet’ diyerek istikrarsızlığı sona erdirecek, koalisyonlara son verecek, Türkiye’nin gücüne güç katacak. Bu ülkede 18 yaşında bir insan seçebiliyorsa seçilebilmeli. Biz gençlerimize 20 yaşında vatanı emanet ediyoruz. Gençlerimizin de yönetimde temsil hakkı için seçilme yaşı 18’e çekiliyor. Bizler gençlerimize güveniyoruz. Bu ülkenin geleceği gençlerimizin omuzlarında. Biz onlara bugün güvenmezsek yarın bu ülkeyi başkaları idare etmeye kalkar” dedi.

ÇİFT BAŞLILIK KALKACAK

AK Parti İlçe Başkanı Özdemir de yaptığı konuşmada, anayasa değişikliğiyle, Türkiye’de yönetim sisteminin değişeceğini, istikrar ve güven ortamının garanti altına alınacağını belirterek, yeni anayasa ile yargının tarafsız ve bağımsız olacağını, çift başlılığın ortadan kalkacağını, herkesin adalet önünde eşit olacağını vurguladı.

SIRADAKİ HABER
}