HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Sandıkta hesap sorun'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Sandıkta hesap sorun'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Genç arkadaşlarımdan en büyük isteğim, sizin hakkınızı savunan bu teklife sahip çıkmanız ve size güvenmeyenlere sandıkta hesap sormanızdır' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Sandıkta hesap sorun'

Samsun Haber - AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları'nın düzenlediği Genç Kürsü programının konuğu oldu. Acem Tekkesi’nde gerçekleştirilen programda İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Oktay Avcılar ve İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol’un yaptığı selamlama konuşmalarının ardından söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, “Seçilme yaşının 18’e düşürülmesine karşı çıkanlar, unutmasın ki gençler 15 Temmuz gecesi darbeye, tanka, tüfeğe karşı dimdik durmasaydı ne yapacaktı" dedi.

SAHİP ÇIKIN

Gençlere, seçilme yaşını 18'e düşüren maddeye sahip çıkmaları tavsiyesinde bulunan Kurt, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Siyasete gençlik kollarından başlayan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki gençlerimiz okuyan, araştıran ve bilgiye ulaşan bir noktada. Gençlere yöneltilen bir diğer eleştiri, memleket meselelerine ilgisiz olmalarıydı, 15 Temmuz gecesi bu haksız eleştiri de sona erdi. 15 Temmuz’da tanka, tüfeğe karşı gövdelerini siper eden gençlerimiz bu zorlu sınavdan başarıyla geçmiştir. 18-19 yaşında bir gence milletvekilliğini yakıştıramayanlar, o gençlerimiz tankın altına yatmasaydı, o darbeye dimdik karşı çıkmasalardı ne yapacaklardı çok merak ediyorum. Genç arkadaşlarımdan en büyük isteğim, sizin hakkınızı savunan bu teklife sahip çıkmanız ve size güvenmeyenlere cevabınızı sandıkta vermenizdir.”

SIRADAKİ HABER
}