Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İrfan Buz istifanın eşiğinde

Alima Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, 'Siz rahat olun, İrfan Buz'un ekibiyle her zaman bir duruşu vardır. Biz gerekeni yaparız' diyerek, Karabük maçının kaybedilmesi halinde görevi bırakabileceğinin sinyalini verdi.

İrfan Buz istifanın eşiğinde

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) idman sahasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Buz, alt sıralarda savaşın içerisinde olmalarına rağmen hala avantajlarının bulunduğunu kaydetti.

'SİZ RAHAT OLUN'
İrfan Buz, alt sıralarda devam eden yarışla ilgili de konuşarak, 'Yeni transferlerimiz geldi, onların adaptasyon sürecini ben sizlere söylemiştim. Onu tam gerçekleştiremedik. Tabii bazı şeyler skorla gelir. Güven de özgüven de skorla gelir. O yüzden de orada sıkıntılarımız var. Ben size açık ve net olayım; hepinizin yapacak tek bir şeyi var, İrfan Buz hiç önemli değil, ben buraya geldiğimde sizlere bir şeyler vermek istedim. 7 maç sonra 5 puanda aldık. '20 puan alırsak müthiş olur' dedik, 21 puan aldık ve ilk devreyi bitirdik. İkinci devre de 3 maç oynandı ve 14 maç daha var. Şu anda durduğumuz yer 13'üncüyüz ve 21 puandayız. 7 tane takımla mücadele ediyoruz. O takımlara baktığınız zaman bir tanesi Denizlispor ve aramızda 6 puan var. Diğeri Karşıyaka ve aramızda 5 puan fark var. Biz öndeyiz. Biz 6-7 puan geriden gelmiyoruz. Karşıyaka buraya Samsunspor'u da çekti. Giresunspor'a kadar 27 puan ve çok yaklaşık bir tablo var. Bu puansal anlamda 5 puanda, 7 puanda geriden gelseniz, çok daha farklı olur. Ama savaşın içerisindeyiz. Siz rahat olun, İrfan Buz'un ekibiyle her zaman bir duruşu vardır. Biz gerekeni yaparız. Siz hiç merak etmeyin. Biz hiçbir şeye yapışmıyoruz. Biz bir şeyler vermek istedik. Bizi destekleyen arkadaşlarımız kusura bakmasınlar. 3 maç kaybetmiş olabiliriz. Şimdi lider geliyor. Baktığınız zaman kimse bize bir şans vermez. Çünkü karamsar bir tablo. Bu maçı içeride oynayacağız. Futbolcu kardeşlerim nasıl yenildiyse, burada da çıkıp aslanlar gibi maçlarını oynayacaklar. Ondan sonra bakacağız. Ama şunu bir kez daha tekrarlayayım ben ekibimle birlikte sizlere bir şeyler vermeye çalıştık. Biz onun mücadelesini veriyoruz. Yaptığımız transferlerde de yönetimimiz elinden gelen her şeyi yaptı. İmkanlar doğrultusunda transferleri yaptılar. Bu takımda ligde kalacaktır. Bu takım ligde kalacak. Ne kadar karamsar olursanız olun bu takım kesinlikle ligde kalacak. Bizimle olur, başkasıyla olur, hiç önemli değil ama bu takım ligde kalacak. Böyle düşünmeniz gerekiyor. Bu anlamda da destek olmanız gerekiyor' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

2 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

3 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

4 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

6 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Kehanete bakın

7 Kehanete bakın!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

10 Muhteşem manzara


SIRADAKİ HABER