Haberler AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'CHP halkı yanıltıyor'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'CHP halkı yanıltıyor'

Terme'de vatandaşlarla buluşan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, yeni Anayasa değişikliği maddeleri hakkında CHP'nin halkı yanılttığını ifade etti

 AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'CHP halkı yanıltıyor'

Samsun Haber - AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Terme'nin Bahçelievler Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması hakkında açıklamalarda bulunan Kurt, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi maddesinde 2 yıl milletvekilliği yapanların emekli olacakları yönünde iddiaların gerçeği yansıtmadığını savundu.

KORKMAYIN

Primleri ödemeyen ve yaşı dolmayan hiçbir milletvekilinin emekli olamayacağını belirten Kurt, “CHP her zamanki alışkanlığına devam ediyor ve Anayasa değişikliği hakkında halkımızı yanlış bilgilendiriyor. 18 yaşında milletvekili olan birinin 2 yıl sonra emekli olacağını söylemek açıkça yalan söylemektir. Kanunlar açık ve net biçimde emekli olma şartları anlatıyor. 18 yaşında milletvekili olan birisi milletvekilliğinden sonra 23 sene daha prim ödeyecek ve 65 yaşında emekli olabilecek. Halka gerçekleri anlatmaktan korkmayın. Milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi için gece gündüz nasıl çalıştığını görüyor, AK Parti’nin 2002’den beri halkın emrinde olduğunu biliyor" dedi.





SIRADAKİ HABER
}