HaberlerSamsun'da miniklere trafik eğitimi

Samsun'da miniklere trafik eğitimi

Samsun'un Bafra ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri başladı.

Samsun'da miniklere trafik eğitimi

Samsun Haber -İsmet İnönü İlkokulunda okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilincinin kazandırılması eğitimlerinin açılış programına Kaymakam Ali Fuat Türkel, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

r

Kaymakam Türkel yaptığı konuşmada, “Gelişmiş ülkelerde neredeyse iki kişiye bir taşıt düşüyor. Ülkemizde zenginleşiyor, kalkınıyor karayolarında araçlar çoğaldıkça yol lazım, araç lazım ve bu araçlarla güvenli seyahat lazım. Güvenli seyahat için mutlaka devletimizin, parlamentomuzun koyduğu trafik kurallarına mutlaka uymak lazım. Onun için bu eğitimin küçük yaşlarda verilmesi lazım ki trafik güvenliği bilinci oluşmuş olsun. Sevgili çocuklar, sizler de babalarınıza, annelerinize, ağabeylerinize, ablalarınıza trafikte araç kullanırken kurallara uymuyorlarsa bu öğrendiklerinizi onlara söyleyerek uyarmanızı istiyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile TÜSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde başlatılan trafik bilincini arttırmak ve farkındalık oluşturma amaçlı eğitimler yıl boyunca TÜSEKON tarafından görevlendirilen usta öğreticiler tarafından öğrencilere verilecek. Bafra’da bu eğitimlerden 9 bin öğrenci faydalanacak.

SIRADAKİ HABER
}