Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da mülteci ailelere yardım eli

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Suriyeli ve Iraklı mülteci ailelere yardım eli uzandı.

Samsun'da mülteci ailelere yardım eli

Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Samsun’un Bafra ilçesine yerleşen mülteci Suriye ve Iraklı ailelere kurumlar tarafından yardım yapıldı.

İnsani Yardım Hareketi (İHH) Bafra Şubesi’nin organizesiyle, Bafra Belediye Başkanlığı, Bafra İlçe Müftülüğü ve Yavuz Selim Vakfı Bafra Şubesi tarafından, Bafra ilçesinde ikamet ettiği tespit edilen 15 Suriyeli ve 7 Iraklı aileye yakacak, giyecek ve yiyecek yardımı yapıldı. Kurum yetkilileri aileleri evlerinde ziyaret ederek, yardımları teslim etti.

“MÜLTECİ ÇOCUKLAR OKULA BAŞLAYACAK”

Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Bilindiği üzere ilçemizden, hayırsever halkımızın da destekleri ile Bayır Bucak Türkmenlerine TIR'lar dolusu yardımlar gönderiyoruz. Bunun yanında Suriye’de yaşanan iç savaş ile birlikte ülkemize gelen milyonlarca mülteci arasında Samsun’umuza ve Bafra’mıza da yerleşenler olmuştur. Değişik kurumların organize ettiği yardım kampanyalarının birçoğuna belediye olarak her türlü katkıda bulunmaktayız. Yine bunlardan biri olan İnsani Yardım Hareketi (İHH) Bafra Şubesi’nin organize ettiği yardım kampanyaları çerçevesinde bizler de Bafra Belediyesi, Bafra Müftülüğü ve Yavuz Selim Vakfı Bafra Şubesi tarafından 15 Suriyeli ve 7 Iraklı ailemize yakacak, giyecek ve yiyecek yardımı yaptık” dedi.

Mülteci ailelerin küçük çocuklarının da olduğunu belirten Bafra Belediye Başkanı Şahin, “Bu ailelerin bebeklerinin bez ve mama gibi ihtiyaçlarını da karşıladık. Bu ailelerin içinde ayrıca 2 yetim kardeş bulunmakta, İHH Bafra Şubesi’nin girişimleri ile bu kardeşlere de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından maaş bağlandı. Kimlikleri olan çocuklar eğitimlerini sürdürürken, kimlikleri yeni çıkacak çocuklar ise bir dahaki seneye eğitim ve öğretime başlayacaktır. Bizler Bafra olarak, zorda ve darda kalanın her zaman yanında olmanın onuru ver gururunu yaşamaktayız” diye konuştu.

Yapılan yardımların ardından Suriyeli ve Iraklı mülteci aileler, yardımlardan ötürü kurum yetkililerine teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

3 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

YANLIŞLIKLAR

4 YANLIŞLIKLAR...

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

5 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

6 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsun Limanının tarihi yazılacak

7 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

8 Samsunspor'da galibiyet planları

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

9 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsunda Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu hazırlıkları

10 Samsun'da Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu hazırlıkları


SIRADAKİ HABER