UEFA Galatasaray'a ne ceza verecek?

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın kendilerine 1+1 yıllık men cezası teklifinde bulunduğunu açıkladı.

UEFA Galatasaray'a ne ceza verecek?

Galatasaray Kulübü’nün şubat ayı olağan divan kurulu toplantısında üyelere önemli açıklamalarda bulunan Başkan Dursun Özbek, Aziz Yıldırım ile yaşadığı şike polemiği sonrası federasyonun kendisinden savunma istediğini belirtti.

Dursun Özbek, "Finansal Fair Play ile ilgili yaptığım açıklamada sadece içinde bulunduğumuz durumu anlatmak istedim. Hiçbir şekilde kimseyi hedef almadım ve sportmenliğe aykırı sözde bulunmadım. Disiplin kurulu benden savunmamı istedi. Aykırı bir söz kullanmadığım için savunma yapamayacağımı kendilerine bildirdim. İster müebbet versinler, ister Taksim Meydanı'nda assınlar, Galatasaray değerlerinden ödün vermem. Şike açıklamamda kimseyi rencide etmedim, kimseyi hedef almadım. İnsanlar alıngan olabilir. Dedim ki Galatasaray zarar etmiş, ama borçlarını ödemiş. Vergilerini ödemiş, sporcu paralarını ödemiş. UEFA'ya 'Sezonun bitmesine 8-9 ay kala tepeme bindin, bana süre tanımıyorsun' dedim. Süreyi uzatmadılar. Maddi zararın sportif bir manada cezalandırılması uygun değil" dedi.

UEFA'DAN GALATASARAY'A TEKLİF

Süreçle ilgili UEFA'nın kendilerine bir teklifte bulunduğunu açıklayan Özbek, "1+1 yıl men cezası verelim, 2016-2017 sezonu için. İkinci yıl için de Galatasaray Yönetimi'nin göstereceği performans önemli. O yıl içerisinde zarar 10 milyon Euro'ya inerse +1 yıl cezayı kaldırırım ve Galatasaray sadece 1 yıl ceza alır. Bu ceza haksız. Biz buna şiddetle itiraz ediyoruz. Maddi bir zararın sportif bir ceza ile cezalandırılması mümkün değil. Biz yaptığımız hesaplar ile UEFA'nın talep ettiği 10 milyon Euro'luk kabul edilebilir zararı 7 milyon Euro'ya çekebiliyoruz" açıklamasını yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor karayoluyla gitti

1 Samsunspor karayoluyla gitti

Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

2 Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

İki tarafı da düşünmeli

3 İki tarafı da düşünmeli

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

4 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

5 Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

6 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

7 Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

8 Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

Fındığın hak ettiği değer 15 lira

9 Fındığın hak ettiği değer 15 lira

AK Parti Atakum'da kongre heyecanı

10 AK Parti Atakum'da kongre heyecanı


SIRADAKİ HABER