Haberlerİzmir HaberleriMinik ellerin 'çevre dostu sabunları'na Türkiye ikinciliği

Minik ellerin 'çevre dostu sabunları'na Türkiye ikinciliği - İzmir Haberleri

Bornova Bahçehir Koleji ortaokul öğrencilerinin Bornova Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirdiği 'Minik Ellerden Çevre Dostu Sabunlar' projesi, Destination İmagination Ulusal Turnuvası'nda Türkiye ikincisi oldu. Proje, ülkemizi Mayıs ayında Amerika'da gerçekleşecek yarışmada temsil edecek. Daha yaşanabilir bir kent için Bornova'daki tüm kurum ve

Minik ellerin 'çevre dostu sabunları'na Türkiye ikinciliği

Bornova Bahçehir Koleji öğrencilerinin Bornova Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirdiği 'Minik Ellerden Çevre Dostu Sabunlar' adlı sosyal sorumluluk projesi, büyük bir başarı elde etti. Ortaokul öğrencilerinin kurduğu Big Fish takımı, Destination İmagination Ulusal Turnuvası'nda Türkiye ikincisi oldu. Türkiye genelindeki okullardan binlerce öğrencinin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında yaratıcılıklarını, iletişim becerilerini, doğaçlama tiyatro yeteneklerini kullanarak yarıştığı organizasyonda dereceye giren öğrenciler, Amerika'da Destination İmagination Global Finals'a katılma hakkını kazandı. Bahçeşehir Koleji Ortaokul öğrencileri 24-27 Mayıs 2017 tarihlerinde, Knoxville Tennessee'de yapılacak olan yarışmada ülkemizi temsil edecek.

Proje detayları
Çevre konusunda dikkat çeken çalışmalar ortaya koyan Bornova Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleşen proje kapsamında, Bahçeşehir Koleji öğrencileri, BELGEM(Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi)'de kurs alan öğrencilerle
Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde doğal yöntemlerle sabun yapımı konusunda teorik eğitim alarak, kimya labaratuvarında kendi sabunlarını yaptı. Sıvı yağdan üretilen doğal sabunlar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere Dost Market'e bağışlandı. Kendi yaptıkları sabunları Dost Matket raflarına yerleştiren öğrenciler, hazırladıkları piyes ile de su kirliliğine dikkat çekti. Minikler, gösterilerinde deterjanların denizlere verdiği zararları anlattı.

'Çocuklarımızla gurur duyuyoruz'
Daha yaşanabilir bir kent için Bornova'daki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 'Bu anlamda Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin elde ettiği başarı çok önemli ve anlamlı. Çocuklarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Türkiye'nin ardından Amerika'da da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve Bornova'nın adını Dünya'ya duyuracaklarına inancım tam' diye konuştu.
Fotoğrafaltı:
Bornova Bahçehir Koleji ortaokul öğrencilerinin Bornova Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirdiği 'Minik Ellerden Çevre Dostu Sabunlar' projesi, Türkiye ikincisi oldu.

Minik ellerin ’çevre dostu sabunları’na Türkiye ikinciliği

SIRADAKİ HABER
}