HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Hep güçlü iktidarlar olsun'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Hep güçlü iktidarlar olsun'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Eski siyasi belirsizliklerin verdiği hasarları bir daha yaşamayalım. Sürekli tek başına iktidar, sürekli istikrar ve güven olsun. Ülkemizde her zaman güçlü hükümetler kurulsun. 16 Nisan bunun için çok önemli' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Hep güçlü iktidarlar olsun'

Samsun Haber -AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması süreci kapsamında Havza ve Salıpazarı'nda düzenlenen programlarda teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla biraraya geldi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir, Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman, belediye meclis ve teşkilat üyelerinin katılımıyla Havza'nın Mısmısağaç, Yenice, Bekdiğin, Salıpazarı'nın Esatçiftliği ve Tahnal mahallelerinde halka hitap eden Köktaş, yeni sistemi anlattıp,
kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

TÜRKİYE'YE DAR GELİYOR

Sorunlar çıkaran, çıkan sorunlara çözüm üretemeyen mevcut sistemin Türkiye’ye dar geldiğini belirten Köktaş, "Malesef bu mevcut anayasa geçmişte ülkemize büyük bedeller ödetti. Her gittiğimiz yerde anlatıyoruz, hatırlatıyoruz. Geçmişe baktığımız da seçim oluyor, hükümetler kurulamıyor, yada ömrü kısa sürüyor. Aylarca görüşmeler, partiler arasında pazarlıklar, Güneş Motel olayında gibi bakan pazarlıkları oluyor. Zaman geçiyor, siyasi belirsizliklerden kaybeden ülkemiz, milletimiz oluyor, çocuklarımızın geleceği yok oluyor. Bakıyorsunuz zor bela hükümet kuruluyor, bu sefer başbakanlar cumhurbaşkanlarıyla anlaşmazlığa düşüyor" dedi.

TEK BAŞINA İKTİDAR OLSUN

Türkiye tarihinde önemli siyasi krizlerin yaşandığına dikkat çeken Köktaş, "Hatırlayın, Süleyman Demirel’le Tansu Çiller'i. Tansu Çiller, rahmetli Erbakan koalisyon kurmuş, bir yıl sonra başbakan değişecek, Demirel kabul etmiyor, ben seni Başbakan yapmıyorum. Güvenoyu var, yeterli sayıda milletvekili var ama keyfine göre hükümet kurma görevini Tansu Çiller’e vermiyor. Genel başkan olmayan, arkasında bir parti grubu bulunmayan Yalım Erez'e hükümet kurma yetkisi veriyor. Ecevit’le, Ahmet Necdet Sezer’i hatırlayın. Bir anayasa kitapçığı fırlatıldı Türkiye bir günde fakirleşti, 23 banka battı, dolar aldı başını gitti, faizler zirve yaptı" ifadelerine yer verdi.

16 NİSAN ÇOK ÖNEMLİ

"Milletin partisi AK Parti'nin iktidara gelmesiyle birlikte, geçmişin bıraktığı borçlar ödenmeye, ülkeye ve vatandaşlarımıza hizmet gelmeye başladı" diye Köktaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Sizlere hizmetlerden söz etmeye gerek yok, sizler bunu çok iyi bildiğiniz için 2002 yılından itibaren her girdiğimiz seçimde bizleri yanlız bırakmıyor, güçlü destek veriyorsunuz. Şimdi eski günleri bir daha yaşamayalım sürekli tek başına iktidar, sürekli istikrar ve güven olsun istiyoruz. Ülkemizde her zaman güçlü hükümetler kurulsun. 16 Nisan bunun için çok önemli. Sizlerden bir kez daha güçlü bir destek istiyoruz. Bu mesele ne Recep Tayyip Erdoğan, ne de Binali Yıldırım meselesi. Bu mesele memleket meselesi, bu mesele ülkemizin beka meselesidir."

SIRADAKİ HABER
}