HaberlerKonya HaberleriSeydişehir'de lise öğrencilerine ödüllü yarışma

Seydişehir'de lise öğrencilerine ödüllü yarışma - Konya Haberleri

Konya'nın Seydişehir İlçe Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 'Edebi ve Görsel Sanatla Kendini İfade Etme Projesi' konulu lise öğrencilerini kapsayan ödüllü yarışma düzenlendi.

Seydişehir'de lise öğrencilerine ödüllü yarışma

Öğrencilerin, Seydişehir'in doğal, kültürel ve tarihi özelliklerini fotoğrafla anlatmak, gözlemlerini, duygu ve düşünlerini resim sanatıyla ifade etmelerini sağlamak, hayallerini ve kurgularını hikaye, deneme, şiir yazarak anlatmaları için 20 Mart Pazartesi günü başlatılan yarışma başvuruları 20 Nisan Perşembe günü son bulacak.
Yarışmaya katılan öğrencilerin eserlerinin okul müdürlüklerine teslim etmelerinin ardından, dereceye giren eserler ve kazananların isimleri 28 Nisan Cuma günü Seydişehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün sitelerinden duyurulacak.
Düzenlenen yarışma ile ilgili açıklamada bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bir yarışma başlattıklarını belirterek, 'Amacımız, öğrencilerimizin öğrenme, düşünme, analiz etme ve yorumlama yeteneklerini geliştirmek. Öğrencilerimizin fotoğraf, edebiyat, resim sanatına ilgilerini artırmak ve ilçemiz için bir bellek oluşturmaktır' dedi.
Dereceye giren eserlere ödül verileceğini de ifade eden Başkan Tutal, birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın ödülü verileceğini söyledi. Başkan Tutal, gelen eserlerin kitap, katalog, takvim, animasyon, tanıtım ve kısa film gibi projelerde ilçenin tanıtımı adına değerlendirebileceklerini de sözlerine ekledi.

SIRADAKİ HABER
}